Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van két db fiú degum, hogyan...

Van két db fiú degum, hogyan szelidítsem őket, hogy belemásszanak a kezembe?

Figyelt kérdés

3 évig volt más gazdájuk. A deguk nem harapnak, csak félősek, ha benyúlok, szagolgatják a kezem, ha simogatom őket, elhúzódnak inkább. Néhány éve volt egy degum, de már nem emlékszem, hogyan szelidítettem bárány minőségűre.:D

Köszi!


2010. aug. 3. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg úgy,hogy amikor veszel nekik eledelt,akkor kézből tedd a tálkába,és így érezni fogják rajta a kezedet is.Aztán ha ettek,akkor próbáld meg megsimogatni őket.Nem baj ha elhúzódnak,a lényeg,hogy legyél türelmes,és próbáld meg minden nap.Egy idő után engedni fogják,hogy megsimogasd őket,és ha azt engedik,akkor azt is,hogy kivedd őket :)

Sok sikert!

2010. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja,és a kezedbe maguktól nem fognak belemászni.:)

(első voltam)

2010. aug. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2010. aug. 3. 13:59
 4/5 anonim ***** válasza:
csináld azt h veszel nekik valami kis falatkát vagy nem is muszály venni jó pl a mogyoró is,belerakod a kezedbe ha belemászik akkor ezt lehet neki csinálni 2-3 naponta.ha nem akkor azt csináld hogy berakod a kezed és megvárod amíg belemászik.én így szelidítettem meg.
2010. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.Vik ***** válasza:

Türelem és kitartás...elég komoly fába vágatad a fejszédet...ha egy degud lenne nem lenne gond, hamar megengedné, hogy hozzáérj, de igy hogy ketten vannak igy nagyon nehéz lesz, mert ugye megkapják egymástol a puszilkodást meg az ilyeneket és igy nem fog rád annyira igényt tartani.

Van egy 6 éves lány degum...1 éves kora óta van velem és csak akkor engedte hogy simogassam, amikor egyedül volt huzamosabb ideig...amugy meg simán a kezembe mászik, ücsörög a vállamon, alszik a csukjámba:D

Szerintem férközz először a bizalmukba...sok fincsi jutalomfalattal:D

Vedd le őket a lábukról:D:D:D

Jó deguzást

2010. aug. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!