Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szőrén lovaglás! Tanácsok?

Szőrén lovaglás! Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nos, láttam már olyan videót, hogy valaki szőrén vágtázott és ugratott úgy, hogy csak egy kötél volt a ló nyakán. És olyan nehéz elképzelnem, hogy valaki meg tud maradni a ló hátán szőrén, ugyanis én még kengyel nélküli ügetésben is időnként úgy érzem hogy majd leesek a lóról. Mi a szőrén lovaglás technikája?

Ja és még azt szeretném kérdezni, hogy milyen tudásszinttől lehet elkezdeni szőrén lovagolni! Aki még nem tud nyeregben ügetni és vágtázni, az még ne kezdje el? Vagy lehet már annak is aki még csak tanul vágtázni?

Köszi!:)


2012. júl. 27. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem jó egyensúlyérzék kell,és jó lókordináció,meg erős lábak amivel odaszorítod magad a lóhoz.
2012. júl. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 x) ***** válasza:
100%

Gyakorolni kell. Én például jórészt szőrén tanultam lovagolni. Az egyensúlyodnak nagyon jót tesz. Amúgy meg csak szorítani kell gyakorlatilag mindeneddel, el kell lazítani mindenedet hogy együtt tudj mozogni a lóval. Persze, az első pár alkalommal elképzelhető hogy lecsúszol párszor de én még csak nyeregből estem nagyokat. Szerintem biztonságosabb úgy esni ha nincs mibe beakadni.

Egyébként akármikor lovagolhatsz szőrén, bár a lónak nem feltétlenül jó ha a lovas pattog a hátán. Mert a kezdők gyakran beleesnek ebbe a hibába.

2012. júl. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor próbálkozz a szőrén lovaglással miután már biztosan megy a vágta és az ügetés nyeregben. A szőrén lovaglásnak az a titka hogy nagyon kell szorítani a térded. Ha megy úgy a lovaglás hogy kiveszed a kengyelből a lábad, akkor a szőrén lovaglás már menni fog!! :)
2012. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor eloszor ultem szoren, meg nem vagtaztam. Az oktato azt mondta, hogy nehezebb es farasztobb lesz, de szerintem meg jobb is, hogy erzem a lovat. :) Vigyazz, ha csontos a lo hata, mert ugy eleg kenyelmetlen. Voltizsban majdnem szoren ulsz, es kapaszkodni is tudsz. Sok helyen a kezdetektol igy oktatnak, ha nem vagy biztos a dolgodban, kezd voltizsban. Aiztan siman szoren is biztonsagosan ulhetsz lora. :)
2012. júl. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy lovagoltam szőrén, hogy nem tudtam vágtázni, csak ügetni. Volt hogy a ló beugrott alattam vágtába, de nem lett semmi, nagyon kényelmes volt.

Combbal és térddel szoktam fogni a lovat és a csípőt el kell lazítani, hogy követni tudd a ló mozgását. Az alsó lábszáramat is oda szoktam szorítani, hogy a sarkam közel legyen a lóhoz, de szőrén inkább testsúllyal irányítok, mert az a ló akit szőrén lovagolok(őt csak szőrén lovagolom, mert ahol van csak galopp tréning nyereg van és azt annyira nem szeretem, meg amúgy is kényelmesebb rajta szőrén) versenyló volt és a sarkamat alig kell használnom. Elég ha előredőlök és már indul lépésbe, ügetésbe. Picit sarokkal hozzáérek, közben előredőlök és megy vágtába. Ha hátradőlök, akkor meg lassít/megáll.

Olyanok kezdjenek el szerintem szőrén lovagolni, akik már biztosan tudnak tanügetni, de ha nem félsz attól, hogy lecsúszol, akkor előbb is elkezdheted.

2012. júl. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk a kezdő lovas akkor ülhet át nyeregbe, ha már biztosan lép és üget szőrén! :)

Bármilyen kezdőként ülhetsz szőrén, bár először inkább futószáron ezt is, hogyha bármi van ne a ló szájába kelljen kapaszkodnod.

2012. júl. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
A lovasoktatás első fázisa, hogy megtanulsz stabilan ülni a nyeregben mindenféle kapaszkodás, és kengyel nélkül lépésben, ügetésben és vágtában. Ez az oktatás futószáron történik. Ehhez gyakorlás kell, kinek több, kinek kevesebb. Futószáron különféle gyakorlatokat hajtasz végre, mint pl. felemelt karokkal, kezek a csípőn, bottal akezedben, és néhány lovastorna gyakorlatot is beiktatsz Utána szabad csak egyedül lovagolnod osztályban, ahol megtanulod a helyes segítségadásokat, a különféle gyakorlatokat, ugrathatsz, és majd csak ez után szabad kimenni terepre. Szóval gyakorlás kérdése az egész. Futószáron próbálkozz.
2012. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 x) ***** válasza:
74%
Már nem azért utolsó de melyik sznob, újgazdag, túlmodernizált "lovardában" tanultál te lovagolni? Eléggé felháborított ez az osztályban lovagolós dolog. Minél kevesebbet lovagolsz osztályban annál jobb kedves kérdező. Semmit nem tanulsz vele, nem fejlődsz, nem tanulod meg tisztelni és érezni a lovat. A legjobb amit tehetsz a lóval is és magaddal is hogy nem körbe-körbe mész 2 éven keresztül. Ez most nagyon nem tartozott ide, csak felháborított.
2012. júl. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
x) ne háborogj, hanem gondolkozz! A helyes segítségadásokat, az önálló lovaglást, a különféle feladatokat először karámban, osztályban tanuljuk meg! Nem évekig lovagolunk ott, hanem addig, amíg az edző jónak látja. Ha már a lovas rendesen ráérzett (NEM 2 ÉV MÚLVA!!!, akkor mehet terepre is, ahol szintén lehet feladatokat csinálni, ugratni,stb.. Nem sznob, hanem olyan lovarda, ahol a lovas és ló biztonsága az elsődleges cél! Mi nem divatlovasokat oktatunk, hanem valódi, lószerető embereket, és ehhez az alapok elsajátítása a minimális feladat! Ne úgy képzelj el minket, mint akik azért lovagoltatnak osztályban, hogy hamarabb befejezzék a lovasok oktatását! Most amúgy nagyot csalódtam benned!
2012. júl. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy futószárról lejött gyereket mégsem dobhatunk a mélyvízbe, ha még azt sem tudja, hogy hogyan ne tépje a ló száját, vagy hogyan adja helyesen a segítségeket! Mellesleg KI MONDTA, hogy örökre ott marad a lovas? Te háborítasz fel, hogy ennyire lekicsinylően beszélsz rólunk!
2012. júl. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!