Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem veszi be a zablát, mit...

Nem veszi be a zablát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lovam állandóan "szórakozik" velem. A tanyán rendeztünk egy háziversenyt, és majdnem lekéstem ugyanis a lovam nem volt hajlandó engedni a zablát. Rendesen a nyelve alá nyúlok de csak csipkedni akar. Mindenkivel ezt csinálja, nem hiszem, mi csinálnánk valamit rosszul. Mással is előfordult már? Mit tegyek?
2012. júl. 28. 15:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szia! Tedd a zablát a szájához, és ahol nincs foga, hátul, a mutatóujjaddal benyúlsz teljesen, és beteszed a zablát :) Nekem van amikor kiköpi a zablát.. :D De van aki beleerőszakolja a zablát, és így teljesen kikoptatja a fogait... :SS Borzalmas..
2012. júl. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem történt vele valami rossz, amihez tudja kötni a zablát, pl nem rántottál bele a szájába vagy koccoltad le a fogát? Vagy csak szimplán szivat, és így próbálja meg kimutatni, hogy bizony ő lesz a feletted álló. Először csak ilyen apróságok vannak, de ne hagyd rá, ha csipkedni akar, akkor meg legyintsd szájon, ne szokjon rá.

Az én lovam általában gond nélkül bevesz bármilyen zablát, de néha szivatós kedve van akkor nem akarja kinyitni a száját, akkor sem, ha benyúlok, akkor kicsit megcsípem a nyelvét akkor kinyitja, de utána hónapokig nincs gond, csak amikor megint gondol egyet, hogy nincs kedve dolgozni.

Volt zabla problémás ló nálam, egy 180as marmagasságú "dög", mások is lovagolták és egyszer csak nem akarta bevenni a zablát, egy ideig a benyúlós módszer ment, aztán elkezdett felfelé nyújtózni, na 2,5 méterre ember nem rakja be neki. Ekkor jött, hogy én is szétcsatoltam a zablánál, aztán sokat vakargattam az üstökét, leengedte a fejét, ekkor ráraktam a kantárt, a zablát meg utólag adtam neki és bevette. 2-3 alkalommal még így kantároztam aztán már lehetett gond nélkül rendesen is.

2012. júl. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem meg ha 4-5 éves korod óta lovagolsz és nem ő volt az első lovad, akkor ez kicsit gáz ha egy ilyen egyszerű problémát nem tudsz megoldani. Mert ez nem egy nagy probléma hogy nem akarja bevenni a zablát. ennél vannak dúrvább dolgok is....
2012. júl. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Most jöttem lovaglásból, mivel nagyon meleg van és csak késő délután-este vagy kora reggel szoktam. Igen, valószínű hogy valami érhette a lovamat ugyanis 1 hónapig nem voltam itthon és mások is lovagoltak rajta mint ahogy később kiderült.....:) Megpróbáltam ma a szétszedős módszert sikerrel jártam!


Utolsónak: Ha ciki, ha nem ez van. Biztos te jobb vagy hogy lenézel másokat ez miatt. Nem ez volt a kérdés, ha nem tudsz rá válaszolni ne írj ide. Nem foglalkozok a pontozással de most adtam neked egy pirosat. További szép napot!

2012. júl. 30. 09:45
 15/15 anonim válasza:
Most olvastam a szuper válaszokat. Eddig én is azt hittem hogy pancserság ha valaki nem tud egy zablát berakni a ló pofájába. De most erre lett egy lovam, akivel tényleg nem könnyű. Mert ez nem csipked. A fejét már nem rángatja. Mások nem lovagolták és tisztel is az fix. De hallod ezt semmivel nem lehet lekenyerezni, mert összeszorítja a fogát, de úgy hogy nyúlkálhatsz a szájába meg minden , de nem engedi be, csak 10 perc veszekedés után. Na ha erre tud valaki valamit akkor nagyon köszönöm :)
2016. máj. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!