Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen zablát ajánlotok?

Milyen zablát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék zablát venni, azonban nem igazán tudom milyet.

Többet néztem, linkelek is ha kell.

Néztem Kétszer/egyszer tört almaízűt, és D-zablát rézgörgőkkel.

Mi a különbség az egyszer és a kétszer tört között(arra rájöttem, hogy az egyik egyszer, a másik 2X van törve;))

Elég "menős" lóról van szó, neki milyen kellene leginkább? Ha valakinek ezeken kívül van tapasztalata ami "menős" lónál bevált azt is meghallgatom.:)

Feszítő zablát meg ilyeneket nem szeretnék, eddig nem sok jót hallottam róla...

Azt hallottam, ilyenkor a vékonyabb zabla jobb, mint a vastagabb. Várom a tapasztalatokat!:)

Köszi a válaszokat!



2012. máj. 2. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem jobb a vékonyabb zabla, csak könnyebben meg lehet fogni a lovat, ha rohanós. Gondolj bele, ha te felveszel egy táskát a válladra, aminek csak egy kötél a vállpántja, utána meg egy olyat, aminek igen széles, akkor szerinted te melyiket vinnéd inkább, Persze a szélesebbet. A ló szájára a vékonyabb zabla sokkal nagyobb erőt fejt ti, mert kisebb területen érintkezik a nyomott felülettel, vagyis a ló szájával. (jajj, ,ár megint előjött az a fránya fizika... :P)

Hát feszítőt tényleg ne használj, végre egy olyan lovas, aki nem rögtök kínzó eszközökhöz fordul!

2012. máj. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A tört zablák jobban hajlanak, szerintem a kétszer tört kényelmesebb is a lovaknak. az hogy milyet használsz az attól függ hogyan tudod kezelni mert menős lovat lehet rosszul irányítani feszítő zablával, és nagyon könnyedén csikó zablával. Én mindenképp csikózablát venné, mert nagyobb nyomás hatására a ló jobban húzza a fejét, esetleg ha túlzottan tépi a száját "ki akar futni a nyomás alól"
2012. máj. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kétszertört zabla kevésbé hajlamos nekifeszülni az állat szájpadlásának, nincs un. diótörő hatás, de persze az egyszer tört se okoz ondot, ha jól használjuk.

Az almás ízű azért nem javallott, mert nikkelezett, és a iukel allergén anyag lovaknál is (amúgy oda is írják direkt ezért).

Menős lónál ne tégy be rögtön erős zablát, gyakran visszafelé sül el, mert a ló még jobban szabadulni akar és még bolondabb lesz.

Az, hogy a vékony jó tévedés, először mindíg vastagat rakunk be, aztán erősítünk ha nagyon kell (a vékony zabla erősebb, mivel ugynaz az erő kisebb felületre gyakorol hatást - ez egyszerű fizika).

2012. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Viszont nekem a vastagabb zablára azt mondták, jobban "csípi" a ló száj szegletét . Ezért inkább azt gondoltam, hogy a vékonyabb jobb, de ezek szerint tévedtem. Mindig tanul valami újat az ember!:D

2012. máj. 2. 21:51
 5/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, kínzó eszközöket semmilyen lónál nem használnék, nála főképp nem, de van hogy annyira bepörög, főleg ugratásnál, mintha nem is érzékelné hogy épp próbálom megállítani, a száját széttépni meg nem akarom. (Ilyenkor jöhetnek, hogy lovagolni tanuljak, ne zablát váltani, de edzőmnek is így megy, megállítani neki is nehézkes)

Azért reméltem, hogy van olyan zabla, amivel nem okozok fájdalmat, mégis könnyebb legyen visszafogni.:)

2012. máj. 2. 21:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a kétszer törtre esküszöm, mert kevésbé van diótörő hatása, mint az egyszer törtnek. Az hogy a vastagabb zabla csípi a ló szájszegletét, ez a kialakításától függ, lehet kapni olív vagy D végű vastag zablákat, melyek kialakításuk miatt nem csípik be a szájszegletet.


A vékonyabb zabla élesebb, de messze nem annyira, mint egy feszítő. De nekem pl ez a zabla is tetszik: [link]

Kimberwick a neve, és elég sok módon csatolható. Akár egyszerű D zablaként is funkcionálhat, de akár feszítőként is, de mivel nincs hosszú karja, nem olyan durva, mint pl egy pelham. A láncot szíjra is cserélheted, és olyan szorosra csatolod, ahogy a helyzet megkívánja Pl idomító munkánál nagyon lazára csatolod és egyszerű D zablaként alkalmazod, de ugratásnál meg már mondjuk szorosabbra húzod, meg mondjuk szárat is lejjebb csatolod, persze ügyelsz rá, hogy a kezed finom maradjon, esetleg még ezt kombinálhatod egy martingállal is. A kezedben a választás, hogy épp milyen erős legyen a zablád, mert az aktuális munkához megfelelően tudod beállítani. Mivel plusz karikán csatlakozik a pofaszíj, így a tarkóra is hat. Na meg mindenféle szájrésszel kapható, pl google-na képek közt akad, amelyik vékony-tört-csavart, rúd, vékonyabb, vastagabb, görgővel, gumival stb.

2012. máj. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom hogy tanulnod kellene, hanem a lovadnak kell megtanítani hogy rád figyeljen minden esetben. Ha ez meg van mindegy milyen zabla van a szájában.
2012. máj. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, értem mire gondolsz, de amúgy nagyon könnyen irányítható, figyel, szépen támaszkodik, szóval azzal nincs gond, csak néha nem lehet amikor felpörög.:)
2012. máj. 5. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!