Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi időbe telt, míg megtanu...

Mennyi időbe telt, míg megtanultál lovagolni?

Figyelt kérdés
Lassan 4 hónapja hogy járok lovagolni, minden héten 1 alkalommal (ebből voltak kimaradások).Még mindig futószáron tanulom az ügetés és úgy érzem mintha lassan fejlődnék. Neked mennyi időbe telt míg megtanultál "magadtól" lovagolni?
2012. júl. 23. 08:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
nekem 8 hónap volt, mire vágtattam egyedül, és terepre is mehettem. általában heti 1szer mentem, néha 2szer, de mindenki más tempóban tanul.
2012. júl. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Több, mint egy éve lovagolok, de még mindig nem tudok rendesen vágtázni. (heti egyszer megyek)
2012. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
Nekem most 26-án lesz egy éve, hogy újrakezdtem a lovaglást. :D 13 vagyok, 10 éves koromban kezdtem lovagolni, 1 évig jârtam.. Nos, hát,, egy évig futószáron ügettettek.. Leestem a lóról, mert nem figyelt az oktató, a ló meg megijedt valamitől, aztán el kezdett rohanni szó szerint.... Aztán kb.2 évre abbahagytam. Névnapom alkalmából szüleim el vittek ugyan oda lovagolni. Mostanra csak 1 oktató lett.. Mindenki elment. Aztán olyan 6 alkalommal ültem voltizshevederben, ami olyan 1 hónap volt, aztán futószáron nyeregben lovagoltam 4 alkalmat, aztán szép lassan elengedett először 5percre, utána negyed órára, következőnél mâr egyedül ügettem. Nagyon rossz lehettem :"D Most voltam kb. 3 hete lovastáborban, ahol megtanultam vágtázni, és 4 napig terepre mentünk minden délután. Sokszor megijedtek a lovak, de tudtam kezelni. Volt amikor lépős ügetős terepre mentünk 18-an, aztán elindult a mögöttem lévő oktató lova cirkuszolt, elkezdett rohanni, aztán pedig a többi is.. Mi ketten megtudtuk állítani a lovakat, de a többiek vágtattak az erdő felé.. :D még egy kezdő is volt, aki nem esett le! Csak becsúszott a kengyelbe a lába , vagyis egészen a bokájára felcsúszott. nem esett le senki! :D Ahol én tanulok lovagolni, ott is rengetegszer volt olyan , amikor megbotlottam a lóval, mert elengedtem a fejét, vagy felálltam a nyeregben, hogy megigazítsam a nadrágom, erre megijedt a ló, és elrohant. :D Nem estem le.. :) megállítottam.. Na szóval egy csomószor voltak "baleseteim". :D Na szóval sokat tanultam az egy év alatt :) Nem tanulsz lassan. Mindenki a saját képességeinek megfelelően tanul. Azt hiszem én is úgy haladtam, mint te. A terepről jut eszembe, hogy sajnos a mi lovardánkban, ami most derült ki, hogy nem lehet terepre menni, mert ezek (oktatóm szerint) a "bolond" lovak mindentől megijednek.. De én nem akarom azt, hogy évente menjek terepre csak lovastáborban.. Amúgy meg nyugi, nem haladsz lassan!
2012. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
Amúgy azért mondom, h nem haladsz lassan, mert voltak kimaradásaid! Én az elején egy héten 2x jártam lovagolni. Nyilván ezért is fejlődtem gyorsabban.
2012. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
Figyelj ha félreértettem valamit, szólj nyugodtan, ha nem, akkor nem muszáj válaszolnod minden kérdésre. Megspórolod vele az idődet.
2012. júl. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
Am. kérdező ne legyél türelmetlen, így jobban fogsz lovagolni, de még szép, hogy "lassan" haladsz, ha voltak kimaradásaid!
2012. júl. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Ilyent: kizárt hogy te lovagolsz.. maximum elutazol a lovon..

Megkérdezem én hányszor támaszkodott a ló alattad? Hányszor volt HELYESEN szárra lovagolva??

Be tudod ugratni HELYESEN a lovat ügetésbe/vágtába?

Ugye a kezed is független a testedtől? Magyarul nem rángatod a száját?

Őszintén! Hány kérdésre válaszoltál igennel? Ugye hogy nem sokra pedig mind alapvető.


Kérdező: 13 éve folyamatosan lovaglok (családnak mindig voltak lovai nagybátyjám pedig lovasiskolában oktató szal. megoldottuk családon belül)

2012. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

Ennyi idióta , 0 szaktudásra utaló hozzászólást , amennyit ide egyesek leirkálnak ritkán látni.


Na ezeket , hogy én már rögtön tudtam lovagolni, meg , hogy csak egyszer magyarázták el , gyorsan el kell felejteni. Arra a szintre eljutni , hogy egyedül lovagoljál ,csak a megfelelő alapok lefektetése után lehet (stabil ülés, szárkezelés stb) 4 hónap az nem sok , pláne heti 1szer, ne aggódj nem vagy lemaradva.

2012. júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Ilyent ***** válasza:

Én nem azt mondtam hogy díjugrató vagyok.

Vagy hogy zsoké vagyok.

De nem téptem soha a száját mert nem érdekel ha leestem róla.

De amit ők akarnak megtanulni szerintem az csak a lovaglás.

Nem díjugratók akarnak lenni vagy zsokék csak lovagolni szeretnének.

Soknak nincs is saját lova.

Nem tudja hogy milyen vagy ha van akkor sem náluk.

Örülnek hogy rátelhetőnek és körbe körbe mehet a loval

Mire azt mondják neki hogy tudsz lovagolni beleun az egészbe

2012. júl. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Ilyent ***** válasza:
Mondja az aki ebből profitál.
2012. júl. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!