Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy díjugrató/m...

Mennyibe kerül egy díjugrató/military akadály?

Figyelt kérdés

2012. júl. 30. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Military akadály az általában beépített, nagyon nagyon drága és csak saját földterületen csináltathatnál military pályát, ahhoz is kell építési engedély, és iszonyú sokba kerül, több tíz millió szerintem.


A sima akadályhoz kellenek kitörők meg rudak, egy pár kitörő sínnel felszerelve kb. 40.000ft, és ebben még nincsenek benne a kanalak meg a rudak. Nem olcsó mulatság.

2012. júl. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyeneket nem lehet egyben kapni, külön megveszed minden részletét. rúd, állvány stb.
2012. júl. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnèk csinálni, csak kiváncsi voltam. :)
2012. júl. 30. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha van egy jó asztalos ismerős az is tud készíteni, talán olcsóbb, mintha úgy vennéd, festeni meg te is le tudod.
2012. júl. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rudakat lehet venni, esztergált oszlopra kell keresni, szerintem olyan 2000Ft körül. Kitörőket lehet csinálni szintén fa gerendákból, ahhoz is lehet kapni kanáltartó idomot, meg kanalakat. Szerintem egy sima meredek akadály olyan 30e körül jönne ki. Ha jól tudom B kategóriás versenyre (vagy megyei versenyre? ) már kötelező a biztonsági kanál, az még megdobja az árát. Egy normális akadálypark olyan 4-500ezertől indulhat.

Military akadályok meg kialakítástól függően.. Lehet egy földhányás, ami pár rönk leásásával megoldható pár 10e-ért, vagy egy komolyabb akadály, vizesárokkal, ami akár 1-200ezres kiadás anyag, gépmunka, stb. És persze a pálya kialakítása, karbantartása sem kis munka.

2012. júl. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha gyakorló pályára gondolsz otthonra, akkor nagyon ügyesen meg lehet oldani. Rudakat mi tüzépen vettünk 10 db-ot 4500 Ft-ért kb. Azokat még le kellett héjazni és a bütyköket leszedni. Kőfalat lehet úgy is, hogy kisbálákat raksz le és letakarod fóliával. Ezzel azért kell vigyázni mert nem ledönthető, ezért tapasztalt lónak és lovasnak való és túl nagyot nem lehet belőle építeni, inkább csak hozzászoktatni vele a tömör akadályhoz. Emelni úgy emelném, hogy még rudakat rakok fölé egy állványra. Autógumik is jók lehetnek, ezekkel is lehet egy darabig emelni a rudat. Túl magasra ezt sem lehet, mert egymás alá több rudat nem tudsz rakni(bár, ha ügyes vagy). Rudakat viszont megemelni jó vele cavalettinek. Vizesárkot egy fóliával szintén lehet imitálni, ha ügyes vagy még vizet is tudsz bele rakni. Hordó jó kitörőnek, de ha a ló és lovas már biztos tudású, akkor átugratni is lehet, de ki kell támasztani, nehogy elguruljon. Hordóra is lehet rudakat rakni, de ott is figyelni kell, hogy a szélén legyen.Ijesztőnek úgy tudod varázsolni a rudakat, hogy rongydarabokat raksz rá pl. szögbelövővel. Még ijesztőbb, ha hagyod egy kicsit lelógni, amit esetleg még a szél is fúj. Ezeket a megoldásokat láttam én eddig. Vannak közte veszélyesebb megoldások, főleg a lovas és a ló tudásán múlik miket tud ebből felhasználni. Úgy gondolom az autógumi veszély nélkül használható. Jól a szélére kell rakni a rudat. A rongydarabokban sem látok semmi veszélyt. Nem egy egész lepedőt kell rákötni, csak kis darabokból összerakni. A vizesárokhoz a fólia is jó szerintem. A hordók és a kisbálák viszont tényleg meggondolandók. De láttam már, hogy azt is használták.
2012. júl. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!