Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Páros lábbal vágtázik!?

Páros lábbal vágtázik!?

Figyelt kérdés

Ha a ló vágtában a hátsó lábait egyszerre használja, tehát úgy ugrál, mint egy nyúl, akkor arról leszokhat?

Gyakorlással kiküszöbölhető? Nem mindig csinálja.


2012. aug. 2. 20:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Esetleg lehetne vele cavalettizni vágtában.
2012. aug. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon látszik rajta, hogy ügető. Csak nincs meg az egyensúlya, majd kialakul. Viszont szerintem ne körön vágtáztassátok, neki úgy sokkal nehezebb, inkább egyenesben, majd miután ráültetek. Nekünk úgy sokkal egyszerűbb volt.
2012. aug. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
fiatal lovak csinálják ezt, amikor még nincs meg a kellő egyensúlyuk. le fog róla szokni, gondolom, még fiatal :)
2012. aug. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Igen, fiatal, vagyis... 6 éves, de még nincs teljesen belovagolva, folyamatban van.

Ebben reménykedtem, hogy gyakorlással rendbe jön majd :)

2012. aug. 3. 20:25
 15/21 anonim ***** válasza:
Én 3 éves korában kezdtem belovagolni a lovat, de csak 4 éves korában kezdtem lovagolni a vágtáját. Addig maximum terepen ha úgy adódott. Így meg volt a megfelelő izomzata, egyensúlya hozzá és a segítségeket is ismerte. Amíg rohan, addig nem vágtáznék vele. Amelyik ló lépésben, ügetésben rohan az vágtában is fog. A rohanáson segíthet a cavaletti kicsit rövidebbre rakva.
2012. aug. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
nem kell csodálkozni, a pályáról lehozott ügetőket át kell lovagolni és úgy kell őket megtanítani mindenre ,mint egy csikót Ennek a lónak meg kell tanulnia normálisan ügetni,vágtázni.
2012. aug. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Első kommentelő ha értenél a lovakhoz tudhatnád hogy nem kizárt!Eről ennyit!Szerintem ki lehet belőle szoktatni.
2012. aug. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Lépésben és ügetésben nem rohan. Majdnem egy éve dolgozunk már vele, de most már pár hónapja egyáltalán nem rohan, csak nagyon ritkán, és akkor is vissza lehet fogni.

Vágtában rohan csak. Azért gondoltam, hogy had csinálja, majd ha rájön a mozdulatra, akkor utána lehet korrigálni.

Az ügetést így csináltuk. Elején sietett, kiültük, és mikor rájött, hogy hogy kell egymás mögé tenni a lábait, és nem az elsők mellé a hátsót, akkor kezdtük el lassítani, összeszedni, ilyenek. És gyönyörűen megy már.

Lóerő: tök jó, amit leírtál, de én is tudom, és nem ez volt a kérdés. Nem, hogy meg kell-e tanítani neki, hanem hogy erről le fog-e szokni. Szerintem hasznosat írj, vagy inkább ne tedd.

2012. aug. 6. 21:16
 19/21 anonim ***** válasza:
Jó akkor nem írok. Segíteni úgyis olyan embernek lehet , aki hagyja. De te már úgyis mindent tudsz úgy látomGondolom sok lovat képeztél már át.
2012. aug. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Ha segítettél volna, nem írtam volna, amit.

Mivel nem tettél, felesleges volt a hozzászólásod.

2012. aug. 7. 21:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!