Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyereggel vagy szőrén könnyebb...

Nyereggel vagy szőrén könnyebb lovagolni?

Figyelt kérdés

Melyik az egyszerűbb? És a jobb? Melyiket szeretitek jobban és miért? Ja és melyik lófajtákon ajánlatos szőrén lovagolni?

Köszi!:)


2012. aug. 9. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindkettő jó, de teljesen más. Mikor melyikhez van kedvem. Szerintem az alacsony marú, teltebb lovakon kényelmes. :)
2012. aug. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudok teljes értékű választ adni, mivel nekem nincsen rendes nyergem, csak priccsem, vagy másnéven patracom. (heveder nélküli nyereg) ha hosszabb útra megyek, feldobom a lóra. Ha csak a kaszálóra megyek a juhokhoz, felpattanok szőrén. Egyszerűség szempontjából a szőrén az egyszerűbb, szerintem. Jobb biztos hogy a nyerges, mivel csak kényelmesebb, és biztonságosabb. Nekem attól függ melyiket szeretem, hogy hova készülök. A szamaramon biztos hogy szőrén ülök. Soha nem volt és lesz rajta nyereg.
2012. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nyereggel egyszerűbb. Nyeregben jobb. A nyereget mert az kényelmesebb meg biztonságosabb. Az utcsó kérdésre nem tudok válaszolni :P .

Remélem tudtam segíteni :)

2012. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fajtafüggő, hanem egyedfüggő, én szőrén jobban szeretek, meg a lovam is jobban szereti.
2012. aug. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Természetesen nyereggel, hiszen alapvető célja, hogy a lónak és lovasnak kényelmet nyújtson.
2012. aug. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
lehet, de szőrén sokkal szabadabbnak érzi magát a ló is meg az ember is egyaránt
2012. aug. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyeregben könnyebb, hiszen az alapjáraton ültet, nem tör, biztosít egy alap komfortot, van kialakított térdtámasz, és kengyel.


Tehát nyeregben kényelmesebb. De az nem azt jelenti, hogy jobb is! :D Én jobban élvezem szőrén.

2012. aug. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Egyszer terepeztem nyereg nélkül egy olyan lovon, aminek kínzóeszköznek minősült a marja. Az utóhatás finoman szólva nem volt kellemes...

Maradok a nyeregnél.

2012. aug. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért az, hogy vannak magasabb marú lovak, nem azt jelenti, hogy nincs is olyan ló, amin kényelmesen lehet szőrén lovagolni! Amúgy szerintem ez tudástól is függ, mert ha pl. nem tudsz rendesen tanügetni vagy kiülni a vágtát, akkor az neked is meg a pacinak is kényelmetlen. Viszont ha már van kellő ülésbiztonságod, akkor nagyon jó tud lenni szőrén is. Így azt mondanám, hogy szerintem bizonyos szempontból nyereggel egyszerűbb, mert nem kell bajlódnod a felszállással, meg ültet is, de szerény véleményem szerint sokkal szabadabb, több mozgást enged, ha szőrén ülsz, én ezt szeretem jobban. Persze ahány ház, annyi szokás, szóval szerintem ez ember- és lófüggő is.
2012. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én alapból szőrén tanultam meg lovagolni, de mára már nyergen tanulok. :) Én mind a 2-t szeretem, de szerintem könnyebb nyereggel lovagolni, a ló fajtája szerintem teljesen mindegy!
2012. aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!