Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy ilyen csikót milyen...

Egy ilyen csikót milyen zablával érdemes lovagolni?

Figyelt kérdés
4 éves, makacs, erős szájú. Két karikás csikózablával van most. Belovaglás alatt áll.
2012. aug. 10. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
egy ló sem születik erős szájúnak
2012. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én rendes csikózablával lovagolom a csikókat. Nem lesz születésétől fogva makacs, maximum makacsabb típus, amit lehet orvosolni.
2012. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy lónak alapból nem erős a szája. Egy sima vagy kétszertört csikózablával el kell mennie, a többi meg idomítás kérdése. Ne rontsátok el, hogy erősebb zablát tesztek be neki. Idő, türelem és szakértelem kell egy ló belovaglásához és nem egy erős zabla, hogy megtörd.
2012. aug. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szonjus ***** válasza:
Csak egyetérteni lehet, az előttem szólókkal. Ha egy ló kemény szájú az a lovas/lovasai hibája és azzal, hogy keményebb zablát raksz a szájába, csak rontasz a helyzeten.
2012. aug. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Erős szájú lovat mindíg a lehető legpuhább zablával lovaglunk, hogy ne rontsuk (helyesbben szólva rontástok) tovább.
2012. aug. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Rebce ***** válasza:
Ha belovaglás alatt áll, akkor még nem igazán tudja hova tenni a zablát, persze, hogy nem támaszkodik rá. Viszont minél erőseb zablát teszel egy csikó szájéba, annál jobban ellen fog állni. Egyszerű csikózablával és sok türelemmel lovagoljátok, rengeteg előrehajtó segítséggel, hogy megtalálja a támaszt a zablán. Persze ehhez nagyon nyugodt kezek kellenek, hogy megtanuljon bízni a lovasban és bele merjen támaszkodni a kezébe.
2012. aug. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyszerű. Szerencsétlen négy évesnek nincs is másra szüksége, mint helyből egy kétkarikás csikózablára. Ugye azt tudtátok, mikor beletettétek a szájába, hogy feszítő hatású?

Nyugodtan cseréljétek csak le azt a két karikás vackot, és térjetek vissza a sima csikózablához. Belovaglás és idomítás kérdése, hogy milyen lesz a szája, mert mint előttem írták, egy ló sem születik erős szájúnak.

2012. aug. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem az én lovam. Nem is én lovagolom, semmi közöm nincs hozzá. Barátnőmé. Ő kérte, hogy tegyem fel a kérdést.De nem mind a két karikába van a kantárszár belecsattolva.
2012. aug. 11. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!