Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen kereset szükséges...

Milyen kereset szükséges ahhoz hogy eltartsd a lovad?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdésem az lenne bővebbeben és leginkább azokhoz akik felnőttek és saját pénzből tartják el a lovukat. Mennyi a fizetésetek amiből eltarjátok a lovatokat? Hogyan oldjátok meg kiadásotokat rá? Gyűjtögettetek évekig? Lovat miből vettétek? Stb.



Én jelenleg bejelntett munkahelyen 120 ezret keresek, van egy kisebb félrerakott összegem. Párommal saját lakásban lakunk tehát nem kell albérletre költeni, párom is dolgozik. Régóta szeretnék lovat, most meg is tudnám venni de előbb szeretnék alaposan mindent átgondolni hogy ne kelljen eladni 1-2 év múlva. Jelenleg félretett pénzem 300 ezer forint, hobby lovat szeretnék és bértartásban lenne. A kiadásoktól kicsit félek, ezért szeretném még alaposan átgondolni és érdeklődni ki hogyan oldja meg, mennyi pénze van rá.


Köszönöm előre is a válaszaitokat!


26/L


2012. aug. 15. 08:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én szüleimmel élek, dolgozom is, havi 40 000 Ft-ot fizetek a bértartásért, plusz a körmölés és a patkolás, ezen felül a buszjegyemet kell fizetnem ugyanis 50 km-re van a lovam bértartásban, szüleim nagy részben gondoskodnak rólam, a ház amiben lakunk, az az enyém, tehát nincs probléma. Nem egyszerű, de megoldható.
2012. aug. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
hozzátenném, hogy én csikót vettem
2012. aug. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Részben nekem ez még a nagy dilemma, hogy mi van ha szakítunk a párommal. Mert most megoszlanak a költségek (kaja,számlák stb) így marad rendesen pénzem meg amúgy sem vagyok egy költekező fajta. De ha mégis külön válnak útjaink akkor egyedül fizetnék mindent magamra.
2012. aug. 15. 09:00
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Havi 120 ezer mellett ne vágj bele.Egy lovat megvenni gondolom te is tudod, hogy nem nehéz, de eltartani az már meredek. A legszarabb helyen is , (ahol normál tartás van , tehát nem rideg) ott is 50-60 a bértartás.Még ezt is kilehet nagy nehezen nyögni. De ha esetleg beteg lesz a ló , akkor egy kólika műtét is ott kezdődik , hogy 4-5 száz rugó+ a gyógyszerek.Manapság úgy éri meg lovat tartani, hogy megörökölsz egy tanyát, hozzá kis földet, ahol megtermeled magadnak a takarmányt és a saját területeden tartod kedved szerint a lovakat.Mert ha már nem kell bértartást fizetni+ egyéb költséget a lovardában akkor több esély van rá , hogy akár ki tudsz fizetni egy kólika műtétet is.De őszintén 300 ezer a lótartásnál fagyi pénz.3 Másodperc alatt elmegy.
2012. aug. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mivel anyagilag függsz a párodtól, szerintem szükséges az ő beleegyezése is. Tehát neki rá kell bólintania, a másik, hogy nem tudni hogy viseli a dolgot, mert a lóhoz kell alkalmazkodni és nem biztos, hogy annyi időt együtt tudtok tölteni.

Hol tartanád? Otthon, bértartásban?

Ha otthon, akkor nyáron célszerű mindent megvenni (szénát, zabot, szalmát) kb egy évre előre, mert télen felmegy a takarmány ára. Ez olyan 120-150 ezres tétel, ezen felül oltásra kell számolni meg körmölésre, esetleg patkolásra.

Ha bértartás akkor átlag havi 40 000 a bértartás, ezen felül oltások, féreghajtás és körmölés + kiutazás. Meg nem árt havi 5-10 ezret félrerakni arra az esetre, ha baj van és komolyabb beavatkozás szükséges, mert akkor csak repkednek 10 ezres-100 ezres összegek.

Ennek tudatában vállalj be lovat.

Én 180 ezres fizetés alatt nem nagyon vágnék bele.

2012. aug. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ne beszéljetek már hülyeségeket és ne ijesztgessétek a kérdezőt, kólika esetén sem kell műteni...ha egy kicsit is normálisabb helyen van tartva, akkor ott figyelnek rá, hogy ne legyen baja, ha meg a lovarda, ahol tartod, ott nem figyeltek eléggé, akkor lehet perelni őket, hogy miattuk lett beteg a ló
2012. aug. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A párommal ezt már átbeszéltük, ő is rábólintott ha úgy érzem tényleg akarom akkor vágjunk bele. Ő is szereti a lovakat, volt felesbe egy lovam és őt is tanítgattam lovagolni na meg segített a ganézásba etetésbe stb.


Otthon sajnos nem tudnám tartani, bértartásban lenne nézegettem közeli lovardákat 55-60 ezrek az árak. Ez még nem is lenne gond, mert ki tudnám fizetni. Itt végülis csak az egyéb költségek a kérdéses persze körmölést meg ilyen általános dolgokat is ki tudnék fizetni.


Azthiszem le fogok ülni a párommal, összeszámoljuk a havi fizetésünket és megnézzük mennyi megy el a számákra egyébre, aztán meglátjuk mennyi lenne a lótartás költsége stb. Át kell nagyon rágni az egészet az a biztos...

2012. aug. 15. 09:49
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
09:42. Ha olyan súlyosan kólikázik szükség lehet műtétre is akár.A kólika meg bármikor előfordulhat, még ha jól is van tartva akkor is!De azért próbáld megmagyarázni, úgyis nemrég volt egy ismerősnek anyagi kiadása ilyen problémával kapcsolatosan. A per meg a másik dolog.... Nem lehet mindenért perelni,pláne ilyenért és ha lenne valamicske tapasztalatod és nem csak nagyokat akarnál mondani, akkor tudnád , hogy a perköltség sem 2 fillér.
2012. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

az alapszabály, ha állandó kiadásra adod a fejed, hogy a kereseted kb egyharmadát használd fel, max egy kicsivel többet. a te esetedben ez kicsit necces, ha találsz egy magánembert, aki a sajátjai közé beveszi, akkor talán beleférhetsz.


jó ötlet lehet, hogyha valakivel felesben tartod a lovat. ekkora keresetnél összesen 50-55nél többet szerintem ne adj ki többet, mert spórolnod is tudni kell azért..

2012. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Csak úgy vállaljátok be a lovat, hogy mellette félre is tudtok tenni. Ha ne adj isten tönkremegy a mosógép vagy hűtő, akkor legyen mihez nyúlni és ne az legyen a vitaalap, hogy a lóra megy a pénz.
2012. aug. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!