Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdőknek milyen neműt ajánlotok?

Kezdőknek milyen neműt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szóba jött a lótartás, ám nem sok tapasztalatunk van benne.

Első lónak mit javasoltok?

Kanca vagy herélt?

A mének nagyon kezelhetetlenek?

Kettő állatról lenne szó. Vannak olyan nemi kombinációk, amiket nem tanácsos együtt tartani?


Tudom, hogy nem ezen a ponton szokás kezdeni, de nem is holnap fogunk rögtön lovat venni. Szeretnék alaposan utána olvasni(boxok méretétől kezdve a csikó születéséig), még mielőtt bármibe is vágnánk, konkrét tervvel előállni.

Amúgy egy ló-póni párosra gondoltunk. Lovat nekem, pónit a gyerekeknek.



2012. aug. 16. 20:48
 1/6 x) ***** válasza:

Szerintem ne feltétlenül pónit vegyél mert hamar kinövi a gyerek. Azok a lovak még 15-20 évig veletek lesznek. Inkább haflingit vagy egyéb kislovat. Póni csődört semmiképpen nem ajánlanék mert teljesen máshogy kell kezelni őket mint a többi lovat, biztos kezet igényelnek. Szóval póniból inkább herélt. A másik ló is lehet herélt vagy kanca. A mének mint már mondtam tapasztalatot és biztos kezet igényelnek. Mén-kanca párosítást gondolom érthető miért nem ajánlok, ne legyenek balesetek. (főleg ha a kanca a póni mert nagy lenne neki a csikó) Kanca-kanca párosításból is lehetnek kisebb harcok mert függnek a hormonoktól, bár valószínűleg a nagyobb ló lesz a domináns.

De én tapasztalat nélkül inkább csak messziről szemlélném a lovakat, könyvekből nem lehet megtanulni lovagolni. Azért egy saját ló bőven több mint hogy kimész hozzá egy órára és nézed. Intenzíven lovagolni kell őket. A gyerek tud lovagolni?

2012. aug. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kezdőknek kanca vagy herélt ajánlatos. Ha a jövőben szeretnél kicsikót, akkor kancát ajánlok. Vannak nyugodtabb és vadabb kancák és heréltek is. Az magától a lótól fog függeni. Van ménem, szóval annyit mondhatok, hogy ott azért tudni kell. Ők se nem "emberevők", de könnyen azok lehetnek, ha határozatlan, tapasztalatlan ember kezébe kerülnek. Én gyerekek mellé kislovat ajánlok, vagy egy kisebb maramagasságú nagy lovat. A kis shetiket hamar kinövik a gyerekek, de mondjuk egy kisló, vagy egy kisebb lipicai (csak példa) már sokkal "tartósabb" lenne. Lóvásárlás előtt érdemes jobban tájékozódni. Sok könyvet elolvasni, videót nézni, kérdezni ahol és amit csak lehet. Valamint ami a legfontosabb, hogy legyen előtte egy kis gyakorlatod. A valódi tapasztalatot úgyis a saját lóval fogod megszerezni, mondjon ki mit akar, főleg, ha otthon fogod őket tartani. Amúgy én extra örülök, hogy nem bártartásban akarod a lovakat tartani. Sokkal több dolgod lesz, de rákényszerülsz, hogy a lovad mellett légy, és nem lesz az, hogy havi egyszer majd benézel a lovardába.
2012. aug. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem csődöröm van, mondjuk az anyját t vettem meg, de lett fedeztetve és csődör csikó született, de a csődöröm együtt van tartva a kancákkal és szinte olyan, mintha nem is csődör lenne
2012. aug. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Haflingi?A hafinál csak kanca jön szóba,de new forest ajánlatos,vagy lewitzi,azok elég nagyok és kezesek,és jobban bírják a meleget is.Herélt lehet a ló,de a gyerekek hátasa inkább két kanca,vagy egy kanca és egy herélt,ha nem akarsz csikókat.Vagy vehetsz izlandikat mert az felnőtt és gyerek számára is megfelelő hátasló és nem igényel takarmányt télen,ha kint tudod tartani a szabad ég alatt.
2012. aug. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha csak lovaglásra kell,a legérdemesebb a Herélt LÓ.

A pónit a gyerekek hamar kinövik,a kislovat is(saját tapasztalat,hisz én is kinőttem).

Ha tenyésztésre kell mindenképpen CSAK kancákat vegyetek.

Kezdőknek a csődöröket nem ajánlom.

2012. aug. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első lónak tökéletes a herélt. Nyugodt, és nincsenek sárlási gondok.
2012. aug. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!