Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan állítsam meg a csípőm...

Hogyan állítsam meg a csípőm vágta közben? (több lennt)

Figyelt kérdés
Amikot beugratom a lovat vágtába, hogy bennemaradjak a nyeregben próbálom felvenni a ló mozgását, túlságosan mozog a csípőm (olyan, mintha folyamatosan és túlságosan hajtanám a lovat), ilyenkor az oktatóm mindig szól, hogy állítsam meg. Aztán megpróbálok kevésbé mozogni, de ilyenkor meg belecsúszik a kengyelbe a lábam, mert csak a csípőmre figyelek. Mit csináljak? Előre is köszönöm az értelmes, hasznos válaszokat! :)

2012. aug. 16. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ez az! :) Próbálj meg túlságosan a lábadra összpontosítani, s akkor majd nem hajtod annyira a lovat. Vagy gondolj mindenre! A lâbadra a csípődre, a szárakra,és érzed majd :) Nyomd le a sarkad, szorítsd erősen a térdtâmaszhoz a lâbad, és figyelj a csípődre :)
2012. aug. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenre oda kell figyelni, ez a dolog nehézsége. Nyomd le a sarkad,fordítsd befele a lábfejed és nem fog belecsúszni a kengyelbe a lábad.Az sem jó ha merev a derekad, követni kell a ló mozgását valamilyen szinten,szoríts a térdeddel és akkor biztos a nyeregbe maradsz ,stabilabb lesz az ülésed.Üljél egyenes derékkal,hátravitt vállakkal és akkor több esély van arra , hogy megfelelő legyen az ülésed. Amúgy sok gyakorlás.
2012. aug. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert merev a csípőd....legyen laza és mégis feszes....ülj bele a nyeregbe és ne te akarj vágtázni, hagyd hogy a ló tegye, te meg vedd fel a ritmust....:)
2012. aug. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
látod nekem az a problémám, hogy nem hajtom eléggé a lovat csípővel tovább kéne követnem, de ha már ez megtörténik akkor csúszik bele a lábam,és fizikai képtelenség mindent jól csinálnom. Pedig jó régóta lovazok,bár hozzá kell tenni magas vagyok és alacsony, kis mozgású lovakon szoktam ülni,azokon egyébként is nehezebb lendületet felvenni mert kb. meg sem érzed h megy a ló alattad.
2012. aug. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szorítsd a lábaddal és ennyi ha elég erős a lábad a kor semmi gondod nem lesz.
2012. aug. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Orsikakaka válasza:
Fülöp Orsolya Kitti!!! Ez a legrosszabb módszer! Nekem is ezt tanították a lovardákban, amíg ki nem kerültem vidékre, ahol elmondták, hogy csípővel is kell dolgozni! Mindig féltem a vágtától, mert combbal szorítani fárasztó és nem lehet élvezni sem a vágtát! A lényeg, hogy együtt legyél a lóval, hogy egybe olvadjatok, különben, ha csak combbal kapaszkodsz, könnyen elvesztheted az egyensúlyod, amiből súlyos balesetek is származhatnak!!
2012. aug. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Mára már jobban megy, valószínűleg a gyakorlástól. :)
2012. dec. 11. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!