Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudok tenni a sörényével?

Mit tudok tenni a sörényével?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

van egy welsh pónim pónim aminek elég gyatra a sörénye. Tavaly a csikója töből kiszedett egy rész neki, s azóta vissza nőtt teljesen, de ott háromszor dúsabb mint volt. Ma megfésültem a sörényét és le is vágtam egy picikét belőle. Na és a marjánál már olyan gyatra a sörénye hogy alig van ott pár szál... és ez kicsit idegesít...

mit tudnék vele tenni hogy ne legyen ennyire "vékony" a sörénye? (nem akarom tövig levágni, egy élet mire vissza nő)



2012. aug. 18. 19:36
 1/7 x) ***** válasza:
Pedig kb az egyetlen megoldás hogy gyakran vágsz belőle. Nem kell tövig, de mondjuk 2-3 hetente vágsz belőle egy kicsit. Levágod kicsit rövidebbre és fél / 1 éven belül még hosszabb és dúsabb lesz mint volt. Emellett lehet neki adni lenmagot is.
2012. aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

értem...

köszi :))

2012. aug. 18. 19:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Én levágnám neki "telivéresre".. a helyedben.. sokkal szebb lesz.. ;)
2012. aug. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én tövig vágtam a gyatra sörényt, és most dúsabb mint valaha, nem szabad megtartani a tört, vékonyodott sörénykét...kukába vele....persze az is megoldás ha piciket vágsz, de én már nézni sem bírtam, meg jól is állt neki a "kopaszság", szerintem :)
2012. aug. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én tövig levágtam a lovamnak. Most jó dús neki. A végét mindig szoktam igazítani neki. Amúgy az enyémnek (meg szerintem más lónak is) A marjánál kevesebb sörénye van. Illetve, ha elég jól van tartva, akkor dúsabb lesz a sörénye és a farka is. Vettünk egy elég elhanyagolt 3 éves kancát. A sörénye és a farka rettentően gyatra volt neki. Pár szál szinte. Adtunk neki jóminőségű kaját, és viszonylag sokat is, mert fel is kellett hízlalni. Most már nagyon szépen nő a sörénye és a farka is. De azt is tudni kell, hogy a lovaknál sem mindegyiknek olyan dús a sörénye. Egyedfüggő is.
2012. aug. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vágd le 5-10 centisre, szerintem egy póninál kifejezetten aranyos is. :)
2012. aug. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat :))
2012. aug. 21. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!