Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet ebben a helyzetben...

Lehet ebben a helyzetben tenni valamit? Tehetek ellene valamit, hogy ráébredjen a ló, hogy most már jó élete lesz?

Figyelt kérdés
Van egy lovam, kb. egy hete, de régről ismerem a lovat egy lovasiskolából, szó szerint a ló csíp és harap, ha valaki nyergeli, köszönhető ez annak, hogy a lovarda tulajdonosa még akkor is lovagolt rajta, mikor fel volt törve a háta.
2012. júl. 26. 11:11
 1/8 A kérdező kommentje:
hozzátenném, hogy lovaglásilag kifogásolhatatlan magyar félvér, tud hátra felé lépni, le lehet vinni szárra, nagyon kényelmes ló
2012. júl. 26. 11:12
 2/8 A kérdező kommentje:
most 15 éves, 10 éve ismerem, 5 éves kora óta lovagolom, 7 éves koráig semmi baj nem volt vele, de a tulaj rájött, hogy remek ló, így kevesebbet tudtam ráülni, szó szerint mikor én lovagoltam terepen vigyázott rám a ló, elég csámpás egy ló, de terepen meg se botlott, remek ugró ló
2012. júl. 26. 11:14
 3/8 A kérdező kommentje:
általában nyergelésnél sunyít, és bokszban egyszer rám rúgott
2012. júl. 26. 11:16
 4/8 x) ***** válasza:
100%
Csak idő kell hozzá. Pár hónap múlva rá fog jönni hogy ez most már más lesz, jobb. Addig pihentesd egy kicsit, elég ha hetente egyszer lovagolod hogy minél jobban elnyomd a rossz élményeket. Mindig legyél vele türelmes, ha valami nem megy elsőre akkor ne akadj ki. Majd ahogy szépen összeszoktok rájön hogy tőled nem kell félnie. :)
2012. júl. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
tehát nem reménytelen?
2012. júl. 26. 11:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem reménytelen, de idő kérdése. Már nem fiatal ló, és ahogy az embereknél, úgy a lovaknál is, az idősebb ló már nehezebben változik. De még képes megváltozni! Hagyj neki időt, hogy megszokja az új helyét, kezdetben csak keveset dolgozz vele, legyen legelőn, hadd pihenjen. A hülyeségeit persze ne hagyd rá.
2012. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy még ideges. A lovak nem szeretik a változásokat. Megszokja a helyét és nem lesz vele gond. Hoztam haza egyszer egy lovat amit lovagoltam de lesérült (nem alattam) és én gyógyítgattam. Szerintem addig életében nem rúgott emberre, de amikor idekerült hozzám, az volt az első dolga, hogy megrúgott. Valószínűleg a ló nyeregiszonyos, úgyhogy óvatosan nyergeld.
2012. júl. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
egy kis répa és fél óra üres süketelés általában segít a problémán, de ezt a lovat már 10 éve ismerem és 8 éve ilyen
2012. júl. 26. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!