Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány éves korban kezd el a...

Hány éves korban kezd el a kanca sárlani?

Figyelt kérdés
valaki rendesen mondja már meg mert valaki azt mondja h 10-12hónapos valaki aki 4-5éves korában kezd el sárlani a kancs

2012. aug. 20. 13:38
 1/4 Ilyent ***** válasza:
A kancák 12-18 hónapos korukban válnak ivaréretté, azaz képessé arra, hogy érett, termékenyülésre alkalmas petesejteket termeljenek. Ezzel szemben tenyészérettségüket csak később, a póni, kisló és hidegvérű fajták kétévesen, míg melegvérűek 3 évesen érik el. A tenyészérettség feltétele az életkoron kívül a megfelelő testi fejlettség és testtömeg. Ezek birtokában a tenyészérett kancák már rendelkeznek olyan testi fejlettséggel, amely a vehem nevelését és az ellés lefolyását nem veszélyezteti.
2012. aug. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló abszolút korrekt, teljes mértékben egyetértek. Annyit tennék hozzá kicsit elvontan, hogy bármilyen hamar is lesz ivarérett a lovam, én még jó pár évig nem fedeztetném, had fejlődjön ki, nőjön, hízzon, izmosodjon, stb. Ha szeretnék csikót akkor olyan 7-8 éves kora körül fedeztetném be elsőnek. :) De ez csak egyéni vélemény.
2012. aug. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolóknak rettentően igazuk van.Én ahogy nézem az ilyen tenyésztési eredményeket,az látom,hogy a legtöbb kancának 5 évesen született az első csikója.Ha lesz lovam,szerintem 5-6 éves korában fedeztetném először. :)
2012. aug. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igen igazuk van az előttem válaszolóknak csak még annyi hogy 8-9 éves korukig be kell őket fedeztetni legalább egyszer mert utána elveszik az anyai ösztön :)
2012. aug. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!