Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek a lovastúrának...

Szerintetek a lovastúrának van jövője?

Figyelt kérdés
Lenne egy ötlet, miszerint adott 10-15 bombabiztos túraló, és ezekkel a lovakkal főleg németeknek, vagy akár magyaroknak is lovastúrákat szerveznének. Lenne egy rövidebb túra, meg egy hosszabb túra is. Természetesen készítenénk többnyelvű honlapot, reklámok stb., szóval a marketing is alaposan meg lesz csinálva. Ezt nagyon leegyszerűsítve írtam le, természetesen sokkal többről van itt szó, de nektek mi a véleményetek az egészről, így röviden? Láttok benne rációt?
2012. aug. 21. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A lovas turizmus legkedveltebb része a túrázás töménytelen mennyiségben. Elég sok ember jár csak azért lovagolni hogy túrázzon. Nagyon nagy ötlet lenne a túrák hosszától függően. :D
2012. aug. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én biztos elmennék rá:)

De egy ötlet: Hogy saját lóval is lehessen elmenni,ha megoldható,így a ló-és lovasa közti kötelék erősödik.

Az alap ötlet nagyon jó! ;)

2012. aug. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem van.

Leírom erről az én elgondolásomat:

Szükséges infrastruktúra: istálló(lehetőleg boxos), legyenek saját lovak, illetve 5-6 vendég lónak hely, jó minőségű bekötő út, 20x40es homokos vagy füves karám, legelők, fedett kikötőhelyek (beállók), panzió (15-20 személyre valami alvóhely tisztálkodási lehetőséggel), sütögetés, kaja készítési lehetőség (konyha), vadászhintó, felszerelések egyebek


Legyen 2-3 fő lovastúravezetői végzettséggel, aki kísérik a csapatot. Legyen kész útiterv több irányba, akár lehet csillagtúrát vagy körtúrákat szervezni, de akár kisebb terepek is jók.

Legyen lehetőség saját lóval túrázni, ezért kell a vendégbox. Legyen 10-15 darab katonai poncsó eső esetére, ez az egyik legjobb esőkabát lovagláshoz. Legyen kísérő lovaskocsi, esetleg hosszabb túráknál legyen valaki aki autóval tud hozni cuccot, abrakot stb. Mondjuk egy egész napos túrán illik valahol ebédet adni (általában piknik formájában történik).

Megfáradt lovasnak kényelmes ágy és jó kaja kell, bár nem mindenki ilyen igényes.

Nagyot dob a helyen a téli túrák lehetősége, ilyenkor takarókról, fűtésről gondoskodni kell.


Én szeretek túrázni, meg nomádkodni, de sok lovas nincs oda a hálózsákért.

Tehát én úgy látom, akkor van igazán értelme a dolognak, ha van hol megszállni, kajálni, ha fel van készülve a hely minden eshetőségre (eső, hideg).

Külföldit is valamilyen szinten a kényelem is vonzza, esetleg nem hátrány, ha valami ismertebb környéken megy a túra (Hortobágy, Bugac, Balaton-felvidék, Északi-középhegység)

2012. aug. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vannak ilyenek, utána kéne járni, hogy mennyire működőképesek.

Lovaspanzió formájában pl. rengeteg létezik, szerte az országban. Ahová én jártam, az sajnos eléggé leépült, de ugye nem mindegy, hogyan menedzselik a dolgokat.

2012. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, örülök, hogy így gondoljátok! :) Sok-sok okos dolgok írtatok le, amit érdemes megfogadni. Azért szeretnénk mi főleg a németeknek túrákat szervezni, mert ők jobban megengedhetik maguknak azt, amit esetleg a magyarok nem. De természetesen, nincs kizárva senki, mindenki számára nyitott lenne a dolog. :) Várom még szívesen az ötleteket.
2012. aug. 21. 14:25
 6/12 x) ***** válasza:
100%

Annyi a baj vele hogy lovastúrákat is egyre több helyen szerveznek. És előfordulhat hogy többet kell a lovakra meg a helyre elkölteni mint amennyi visszajön belőle. Főleg hogy nem 2 hónap alatt fog visszajönni. Meg azért a hely sem mindegy. Kell hozzá egy olyan táj ahova érdemes elmenni, ahol van látnivaló. Ezen kívül az étkeztetést, szállást, vizet, gázt, villanyt meg kell oldani stb. Meg nyilván az épületeknek, istállóknak rendben kell lenniük, mert ellenőrzik és jóvá kell hagyniuk, engedélyeztetni kell a hely működéséhez. Ilyen helyet pedig nem 2 forint építtetni. Egyik ilyen felkapottabb lovastúrázós helyen ahol voltam valami 15 millióért építtették csak az istállót.

De szerintem érdemes belevágni csak nagy a rizikófaktor. Eltelik pár év mire lesz olyan híre hogy tényleg jó legyen a forgalma.

2012. aug. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Van ismerős, aki ilyennel foglalkozik. A német csak lovastúrázni nem fog eljönni, kevesen vannak akik nomádozni akarnak. Rendes szállás, uszoda, welness, meg ilyen kell nekik. Régebben az olcsóság miatt jártak erre, de lévén, hogy már 5-800ft egy sör, vagy kóla a balatonnál, így inkább mennek a földközi-tenger felé ahol olcsóbban kijönnek.
2012. aug. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

a németek igenis eljönnek csak túrázni is, ugyanis Németországban csak kijelölt lovas utak vannak, amik 1-2-3 órásak és slussz passz. ott nem lehet akármerre ellovaglászni, mint itthon.


viszont a legnagyobb baj az ilyen helyeken, hogy csak késő tavasztól kora őszik működőképes, télen egy lélek nem megy el hosszabb lovaglásra, de rövidebbre is alig, szóval a lovak vagy kitermelik télire is a pénzt, vagy ami sajnos gyakoribb itthon, hogy ősszel eladják olcsón a lovakat (akár vágóba), és tavasszal vesznek újakat. persze párat megtartanak, a kedvenceket. viszont ehhez gyomor kell.

2012. aug. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ötlet, az álmom, hogy ilyen túrázós helyet üzemeljek. :) Legyen szép, tiszta szállás és az istálló se legyen lepukkant. A túravonal legyen szép helyen, hogy ne csak a lovaglás, hanem a táj miatt is eljöjjenek. Legyen este sütögetés, tábortűz, gitározás. Ha jól csinálod, nyereséges is lehet!
2012. aug. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, ilyenre gondolsz:

[link]

2012. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!