Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak vele? (lent)

Mit csináljak vele? (lent)

Figyelt kérdés
szóval, adott egy ló. elég régóta nem volt vele foglalkozva..(kb 4 éve). az a bajom vele, hogy szinte lehetetlen száron vezetni.. sunyít, és a kezem felé akar kapni. ha a kötőfékét fogom, akkor meg szépen jön. mikor utoljára kint voltam, vagy rossz napja volt, vagy nagyon unta a dolgot, nem tudom. a lényeg az, hogy rettenetesen sunyított, felkapta a fejét, tátogott.. meg is rúgott, de nem vészes, nem fájt, nyoma sem volt. szerintem egy böglyöt akart elhajtani, csak az útjában álltam.. szerintetek mihez kezdjek vele? teljesen tanácstalan vagyok..
2012. aug. 21. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A fej felkapás félelem jele a tátogás meg megadásé. Az önvédelembe a rúgás is belefér, innentől fogva a kérdés, hogy mit csináltál vele pontosan, amitől ennyire menekülni kellett?

Egyébként nincs új a nap latt, fokozatosság és türelem kell még mindíg. Ha nem megy száron, először álljon száron, aztán lépjen egyet száron és így tovább.

2012. aug. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbálj meg parellizni vele. Jobbat nem tudok hirtelen. Azért rúgott meg, mert 1) vagy rohadtul fél tőled/kötéltől/valamitől, 2) rohadtul nem tisztel és ezzel akarja mutatni, hogy nem vagy kívánatos. Csak úgy nem rúg, és rengeteg előjelét adta, hogy ezt fogja tenni. Bögöllyel csak ki akarod magad magyarázni.

Türelemmel és határozottsággal állj hozzá.

2012. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem csináltam vele semmit, álltunk csak, pont azért, hogy nyugodjon meg. eddig voltam kint nála mondjuk kb. 5-6 alkalommal, akkor miért nem csinálta ezt? vagy akkor nem félt? ugyan az a kötél, minden ugyan úgy volt... a bögöllyel nem kimagyarázni akarom magam, mert pont előtte a hátára szállt rá, onnan elhajtotta, nem tudtam lecsapni :) elég sok errefelé, és máshogy hogy tudná elkergetni? na de nem is az a lényeg. ha nem tisztel, hogy tudnám elérni hogy mégis megtegye? és köszönöm szépen a válaszokat, mennek a zöldek... :)
2012. aug. 21. 22:50
 4/4 anonim ***** válasza:
33%
Az semmiképpen NEM elfogadható, ha egy ló rád rúg. Még félelemből se csináljon ilyet, akkor inkább szaladjon el, de ez , hogy harap nyitott szájjal meg egyebek túl megy minden határon. Valószínű a fejedre nőtt , pofán kell vágni. Most még nem fájt , legközelebb ,majd úgy meg rúg, hogy ott maradsz , mert éppen rossz napja volt. Ezt nagyon gyorsan le kell rendezni nála.
2012. aug. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!