Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy győzzem meg? Hogyan kell...

Hogy győzzem meg? Hogyan kell neki állni? (2kérdés)

Figyelt kérdés

Na szóval a barátnömnek van egy lova ő ugrik vele kisseb sikerrel.A ló nem a legtehetségesebb ugratásba inkább távlovaglásba mert kitartó és sokáig bírja a vágtát is de a barátnőm csak ugrani akar pedig ö is tudja hogy távlovaglásba jobb.Ne gondoljátok hogy ezt úgy gondoltam hogy hopp csak úgy elmennek 90km túrára de egy rövideben lenne esélyük lenne.

1.kérdés hogy gyözzem meg?

2.hogy lehet elmenni ilyen versenyre?milyen rajtengedély kell hozzá?milyen felszerelésekkel hozzá?tudom van egy különleges nyereg de azon kívül?Drága egy ilyen nyereg?hol lehet venni?



2012. aug. 22. 21:54
 1/3 x) ***** válasza:
0%

Szerintem ez csak a barátnődre tartozik. Ha ő ugratni akar akkor ugrasson. Ott már eleve baj van ahol csak azért lovagolnak hogy versenyeket nyerjenek. Az olyannak minek ló? Sakkozzon inkább vagy valami.

És egyébként Magyarországon nem túl gyakori a terepversenyzés, kevés amatőr verseny van. És oda is az olyan apuci pici lánykái mennek akiket felraknak egy automata lóra, a legjobban kinézőre, tudod mint a hamis Rolex karórák aztán el vannak szállva maguktól hogy milyen ügyesek a lovat meg lesz@rják.

Nyereg pedig egyszerű túra vagy távlovas nyereg. Nem sokkal különlegesebb mint egy díjugrató vagy díjlovas nyereg. Lovasboltokban lehet szerezni. De nyilván 4-5 évig húzza nem tovább, egy rendes minőségűért sokkal többet kell fizetni.

2012. aug. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak a ló nagyon nem élvezi amikor elkezdtek elöször ugrani sokszor megállt az akadály elött pedig nem volt nagy most már eljutotak arra a szintre hogy vagy átlépi vagy egykedűen átugorja!Most egy másik loval készül rajtengedélyre mert még nem tette le!
2012. aug. 23. 09:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a barátnőd szeret terepen lovagolni, akkor ajánld neki a tájékozódási versenyt! Itt is ugyanúgy tud érvényesülni a lova kitartása, és nagyon szokta élvezni ló lovas egyaránt.

Vagy keressen vadászversenyeket, főleg ősszel rendezik őket. Ott ugrathat és fő a kitartás!

Lehet, hogy unalmasnak tartaná a távlovaglást, ezért nem akar versenyezni.

Nem tudom, hol lakik, de a Balaton-felvidéken rengeteg ilyen verseny van.

2012. aug. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!