Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy gyözzem meg a szüleimet?...

Hogy gyözzem meg a szüleimet? (több lent)

Figyelt kérdés

Van 1 ló ami nagyon tetszik a szüleim is azt mondták hogy szép állat de viszont a lovakat nem igen kedvelik.Én nagyon szeretném azt a lovat és mikor mindig mondom anyának(Ő jobban bepalizhatóbb:))hogy légyszi vegyük meg én fogok foglalkozni vele...Stb.Erre ő mindig azt mondja nincs rá pénz ,nincs hol legyen meg ilyenek szóval mindig van kifogás bőven.Persze helye lenne tatáméknál és tatám is imádja a lovakat és suli idő alatt ő gondozná(azt mondta hogy neki jó ugy)a szabad időmet mindet a lóra szánnam.Pénz is van bőven anya havi kereslete 150 000 Ft minimum,apáé meg 400-500 000 Ft között libeg.

Mit tegyek hogy igent mondjanak?


2012. aug. 15. 18:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
+Szinte mindene megvan ami kell már csak a ló hiányzik.
2012. aug. 15. 18:24
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Ebből nem tudtunk meg sokat. Egyáltalán tudsz lovagolni? Egy lovat mozgatni kell. Csak azért kérdezem, mert kb. így szoktak kezdődni a lovat a vágóra küldjük című történet. Leesel, vagy megrúg, egy életre megutálod...
2012. aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
hát szerintem,úgy menne ha megígárnéd nekik hogy jól fogsz tanulni... a szülők ''álma'' egy okos gyerek,aki sikeres.. de persze nem azért fog szertni mert okos vagy. nemtudom mennyire érted..valami siker kell...amire "büszke" lenne.
2012. aug. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És tudok lovagolni még hozzá jól(ne tertsatok egónak nem annak szántam).Ha megrugna vagy leesnék róla és életveszélybe is kerülnék sohasem küldeném vágóra soha.:)

2012. aug. 15. 18:35
 5/13 anonim ***** válasza:

Akkor jó! :)

Ha van pénzetek, tudásotok, akkor jó.. :)

( csak nehogy rásózd szegény papádra!)


Gyűjts pénzt rá! :)

2012. aug. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

... és a szüleid keresetéből a kiadások után mennyi marad havonta? (tudod, rezsi, kaja, benzin, ruha, egyebek, amit a felnőtteknek fizetni kell)

Azt gondolom, tudod, hogy a lótartás költsége nem merül ki a ló megvételével, még akkor sem, ha az istálló megvan, ahol tartani lehet?

2012. aug. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 x) ***** válasza:

Szerintem nem egészen igazságos dolog rásózni papádra a lovat. Nem fiatal már, ha mondjuk vele történik valami akkor mi lesz a lóval? Azt is tudod gondolom hogy az elkövetkezendő 15-20 évben nem mehetsz majd nyaralni a haverokkal vagy a családoddal, nem járhatsz sokat bulizni, nem lesz új telefon, modernebb gép. Egyébként a szüleidtől sem várhatod el hogy minden keresetüket a lovadra fordítsák. Egy nagyobb házban egy 100as bőven elmegy a rezsire/vízre/gázra stb. Aztán kaját venni, esetleges javításokra félretenni. Ezen kívül a lóra rengeteget kell költeni. Körmölés / patkolás, féregtelenítés, széna-szalma, abrak. A trágyát el kell szállíttatni. Kapcsolatok is kellenek hozzá, állatorvos, patkolókovács, akitől a kajáját veszitek stb. Nyerget, lovas felszerelést megvenni (az se jön ki egy százas alatt.) És nem tudom lesz-e időd minden nap 2-3 órát a lóval tölteni tanulás mellett (főleg hogy a helyesírásodon van mit fejleszteni).

De ha módszer kell akkor nyaggatás. Minden nap mondd el a szüleidnek hogy mennyire szeretnéd azt a lovat, minden nap ecseteld nekik hogy mindenetek megvan egy ló tartásához. De azért tartsd szem előtt hogy egy ló nem egyenlő egy kutyával amit megunhatsz 3 hónap után, úgy is eléldegél.

2012. aug. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

A szüleim meg a számlák melett kb 300 000 Ft van meg anyáék a maradék kissebb öszeget öszegyültik és abból mennénk nyaralni.(2-3 000 000 Ft)

2012. aug. 16. 08:07
 9/13 A kérdező kommentje:
És olyan nagy a lovak irántiszeretetem hogy soha nem domnám le magamtól.Otthon is van 2 kutyám 1 macskám és egyedül gondozom őket:etetés napix3,itatásx4,kiganézás a kenelből/alomból napix1,szőrkifésülés hetix2,bolhátlanítás minden másnapon,kutyákkal játszás napix3óra,macskával játszás egésznap szinte...stb
2012. aug. 16. 08:13
 10/13 x) ***** válasza:
Nem a pénz miatt nem tudsz elmenni nyaralni, hanem mert a lóval foglalkozni kell, nem hagyhatod csak úgy ott 1-2 hétre.
2012. aug. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!