Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyen lehetséges? Hogy valaki...

Ilyen lehetséges? Hogy valaki akkor tehetség, hogy egy hónap alatt megtanul díjugratni?

Figyelt kérdés
Alapszintű lovastudás mellett.
2012. aug. 25. 19:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Az illető lovász,amúgy lovakkal foglalkozik.
2012. aug. 25. 20:07
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
F@szt,ez nem állja meg a helyét.Egy hónap alatt egyébként max fent maradni tanulsz meg egy automata lóval,de ilyenekhez,mint pl a távolságbeosztás,helyes elugrási pont kiszámítása,megfelelő íven való lovaglás,helyes lábra érkeztetés,stb (nem minden ló jön le magától helyes lábra)hosszú idő kell még megtanulja az ember. Gyűlölöm ezt a sok buta lovardai sznob libát,nálunk is állandóan versengenek egymással , hogy ki a jobb lovas, meg , hogy ki mennyi idő alatt tanulta meg a dolgokat.Lenéznek mindenkit azt full 0 a tudásuk,nem ettől lesz valaki tehetség, hanem attól , hogy minden lovat eltud lovagolni. Aki pl nem ugrani akar , hanem díjlovagolni az ennyi erővel nem is tehetséges. Szal ez így hülyeség.
2012. aug. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges. Ilyen nincs, eleve a lovaglás elsajátítása hosszú évek munkája.
2012. aug. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 x) ***** válasza:
100%

Én is megtanultam 1 hónap alatt... föntmaradni a lovon ugrás közben. Abszolút egyetértek Lóerő válaszával, én is utálom ezeket a kis pénzes ribiket akik teljesen elszállnak mert azt hiszik miattuk ugrik jól a ló, pedig ez nem így van. A kedvencem mikor nem úgy érkezik a ló ahogy ők szeretnék (mert nyilván nem tudják hogyan kell jó lábra érkeztetni) és elkezdik tépni a ló száját meg dobálni a szárakat. Meg hogy azt hiszik annyiból áll a díjugratás hogy rálovagolod a lovat az akadályra ő meg átugorja és vége van a dolognak. Nem mintha én annyira profi lennék díjugratásban, van pár szalagom meg két serlegem amatőr meg házi versenyekről. De még ennyi lovastudást is 3-4 év alatt sikerült összeszedni (persze nyilván a lovammal együtt tanultam így kicsit nehezebb volt)

Szóval összegezve, magát a technikáját meg lehet tanulni 1 hónap alatt, de hogy bármilyen lóval jól tudj ugratni ahhoz évek kellenek.

2012. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1 hónap alatt ha minden nap lejársz és van egy normális edződ és van a segged alatt egy normális ló akkor meg lehet tanulni ugratni. Nem egy nagy művészet. Jó. Tovább fejleszteni magad évek munkája, de megtanulni ugratni 1 hónap alatt meglehet.
2012. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is meg lehet tanulni ugratni, ha minden nap kijár az ember 2-3 órára, sokat idomít és sokat gyakorol. Igaz egy kis tehetség sem árt hozzá, mert van aki előbb ráérez, van aki kicsit később.

Először úgyis automata lovon érdemes tanulni, elég legyen csak rávinni az akadály közepére, a ló tudja a dolgát, a lovas megtanulja hogy kell könnyíteni, szármértéket tartani. Aztán jöhet a távolság felmérése, aztán jöhetnek a melósabb lovak.


Akinek van hozzá lehetősége, pénze és egy jó edzője, az simán eljuthat egy hónap alatt egy amatőr verseny szintre (60-80-100cm).

2012. aug. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugrani igenis meg lehet tanulni egy hónap alatt. Persze akkor még nem akarja az ember letenni a rev-át, de ha naponta kijár, van egy jó lova meg egy lelkiismeretes edzője, aki lát benne valamit, akkor igenis lehetséges.
2012. aug. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!