Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek megéri?

Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
Nos,már jó pár éve lovagolok értek is a lovakhoz.Nagyon szeretnék egy saját lovat és nekem van 1 ötletem hogyan gyűtsek rá!Eladom neten a cuccaim.A szekrényemet is eladom ami egyáltalán nincs hasznomra.Meg a régi ruháim amiket kinőttem meg olyan cipőket amiket megvettünk de 1 hét múlva már nem is kellett mert nagyon nyomta a lábam..szerintetek?

2012. szept. 3. 14:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szerintem azért mielőtt pénzzé teszel mindent, beszélj a szüleiddel...!


Egy ló nagyon sokba kerül, nem hiszem, hogy annyit kapnál ezekért a cuccokért, arról nem is beszélve, hogy nem csak megvenni kell, hanem fizetni a helyéért, az ellátásért, abrakért, orvosért stb.

2012. szept. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

És honnan veszed,hogy meg is veszik? Én is raktam fel pár cuccomat, de nem vették meg.Ha sikerül is, nem hiszem,hogy 50 000 Ft-nál többet összeszednél... és abból nem lehet lovat venni. Egy normális kezdőknek is jó ló 350-400 000 Ft -nál kezdődik!


Persze gyűjtögethetsz, de ez így nem "életbiztosítás" hogy sikerül összegyűjteni a fent említett összeget!

2012. szept. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%

Ja, és amit az első is írt. Hogyan szeded össze a tartására a pénzt?

Ha otthon tartod, akkor az havi 30-40 000 Ft, de kell neki egy társ!!


Ha bértartásban, akkor 30 000 Ft-tól kezdődik a tartás, és még nincsen benne a patkolás, oltások, féregtelenítés, vérvétel... Ha megbetegszik kijön az orvos, egy pillantásért is elkér 8000 Ft-ot. Lehet,hogy úgy megbetegszik,hogy 1000 000 Ft a műtéte. Szóval akkor érdemes lovat tartani, ha van miből.

2012. szept. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A bértartás 30.000. ft és benne van minden mert én kedvezményt kapok hisz annyit segítettem ott nyáron.Benne van a havi 1x patkolás rendszeres orvosi felügyelet étel biztosítás lehet választani hogy karámba ménesbe tartsák amit minden nap kiengednek a legelőre vagy boxban...
2012. szept. 3. 15:13
 5/19 anonim ***** válasza:
Jó, de azt a 30 ezret hogy szeded elő? Minden hónapban?! Szerintem örülj neki, hogy tudsz járni lovagolni, és akkor tarts majd lovat, ha már felnőtt leszel és megkeresed rá a pénzt, nem pedig aszüleid által vett cuccokat adod el már ahhoz is, hogy vegyél egyet!
2012. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Orvosi felügyelet, de az orvost nem fogják neked kifizetni...
2012. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Meg ezzel az eladással az a baj,hogy nem kapsz havonta x összeget. Van,mikor 3 ezer Ft-ot sikerül összeszedni, vagy mikor 30 ezret! És ez nem egy biztos anyagi háttér.
2012. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Úgy értem mindig viszgálja az orvos hetente 1x mert ott a tulaj testvére az orvos!
2012. szept. 3. 15:18
 9/19 anonim ***** válasza:
Megvizsgálja, de ha beteg akkor fizetned kell a műtétet/gyógyszert ilyesmit... ( erre gondoltam.)
2012. szept. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
értem....de ha kapnék is lovat akkor is a rokonságtól és a családtól!nem csak a szüleimtől + diákmunkát vállalok és az is keres valamennyit mondjuk nem olyan sokat de 10E legalább egy hónapba és anyáék kipótolják mondjuk 20-al.Én értem hogyha megbetegszik akkor fizetni kell de hidd el ha szükség van rá akkor van pénz!
2012. szept. 3. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!