Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lemondanál a legjobb barátodró...

Lemondanál a legjobb barátodról, ha cserébe kapnál egy lovat?

Figyelt kérdés

A napokban nagyon foglalkoztat ez a kérdés.

Hogy ha mondjuk anyudék eléd állnának és közölnék hogy kapsz egy lovat, de cserébe nem találkozhatsz a legjobb barátoddal. te igent mondanál? jó tudom h ez iszonyatosan hülye kérdés...és soha nem tenne ilyet egy szülő sem (szerintem) de melyik lenne fontosabb neked, egy ló vagy a legjobb barátod?

Én tuti bedepiznék h ha választanom kellene, de nekem akkor is a ló lenne a befutó. A ló tökéletes legjobb barát és ha van lovad könnyeben tudsz új barátokat szerezni is... vagyis hát nem tudom, lehet később aztán megbánnám. ti mit gondoltok erről?:)

Légyszi normálisan válaszoljatok !



2012. szept. 6. 19:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
A lovas élményeket is jó megosztani egy baráttal. Bár, ha ő nem lovas, előbb-utóbb le fog lépni, mert megunja, hogy folyton ez a téma. :)
2012. szept. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
53%

ez egy jó kérdés. főleg ha valaki TISZTÁBAN VAN A LÓ FOGALMÁVAL. ugye, kedves válaszolók? tisztelet persze a kivételnek....-.-

először is leszögeznék valamit.

szerintetek a lovaglás nem sport, csak ülünk ott fent, nincsenek szabályok, stb... rendben.

de kérdem én: EGYÜTTMŰKÖDÖTT -E MÁR VELED EGY OLYAN, AKI EGY MOZDULATTAL ELTAPOSHATNA??

ellened fordíthatná az erejét, de nem teszi? ú

estél már le másfél méter magasból miközben száguldasz?

de újra visszaülsz a nyeregbe, és a pofon után is folytatod.

EZ A LOVAGLÁS!

éppen a tegnapi lovasedzésemen [8 éve lovagolok] gondolkoztam el valamin. felültem, elindultam, és mikor ügetésbe fogtam a lovat, vagy miközben vágtáztunk, egy eufória szerű érzés kerített a hatalmába, és nem akartam sehol máshol lenni.

a legjobb barátnőm nem mondhatni, hogy nagy lóimádó, de nem is gyűlöli a lovakat. lovagolni szeretne, de versenyszerűen úszik, és az anyja sem engedte lovak közé, egy osztálytársa balesete után. neki egy ló szép és jó, de nem ez a fő téma ami izgatja.

na, de persze az emberek hülyeségeket beszélnek.

-te szereted a lovakat? - SZERETED? ha valaki úgy van a lovakkal, hogy szépek, oké, de nem izgatnak igazán, akkor az még rohadtul messze áll a szeretettől. tehát ilyen kérdésre csak egy igazi lovas válaszoljon, ne holmi idióta, aki még a kengyelt sem tudná megnevezni! -.-

a lényegre térve, én 8 év kemény lovas munka után, még mindig nincs saját lovam, de odaadnám a legjobb barátom is, mert ha ő nincs velem, minden nap a lovammal vagyok, és sosem leszek egyedül.

de milyen az ember? hazug, pletykás és 100%-ból jó ha van 1-2 jószívű... más azt mondani, hogy mi ketten vagyunk a párommal/barátnőmmel. ott léteznek hazugságok, veszekedések. és más azt mondani, hogy ketten vagyunk a lovammal. az egy teljesen más kapcsolat.

egy lóért mindent odaadnék. mert nekem ő lenne a mindenem.

2012. szept. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

teljes mértékben egyetértek az útólsó hozzá szólóval, mindenben igaza van (y) én is hasonló cipőben járok...


00:27, igen neked is igazad van ebben.:)az én LB-m fél a lovaktól:s és ha mondjuk lenne lovam akkor 100% h a nap 24órájában arról áradoznék h 'jaj ilyen szép,olyan ügyes úgy imádom stb...' és ő ezt csakugyan megunná egy idő után, és volt legjobb barát nincs legjobb barát. és ezért is inkább a ló, mert ő soha nem unja meg az áradozásaimat.:D de még akkor is ott van az a lehetőség h találsz más LOVAS barátokat és LB-k lesztek.


ja és 11:39 (erre muszáj reagálnom mert marha nagy baromságot írtál :'D) 'És az anyámat sem adnám el, ha kapnék cserébe egy házat úszómedencével és egy BMW-t.'

úgy látszik te életedben nem szerettél még állatot úgy IGAZÁN, mert ha igen akkor ezt nem írtad volna. HOGY LEHET EGY LOVAT HÁZHOZ ÚSZÓMEDENCÉHEZ MEG BMW-HEZ HASONLÍTANI???? ez olyan mint a nem is tudom... ég és föld, tűz és víz a nappal meg az éjszaka! teljesen más egy érző lényt szeretni mint egy élettelen tárgyat.;) a ló meghálálja a szereteted,gondoskodásod a BMW meg a ház NEM. az nyilvánvaló h a családunkat nem cseréljük le, de itt nem is az volt a kérdés.

19:31-nek is szól, egy motort lehetetlenség úgy szeretni mit egy lovat. 'Hát figyelj azt csinálsz amit szeretnél,a te életed,csak próbáld meg finoman közölni a legjobb barátoddal hogy egy ló fontosabb neked mint az ő barátsága.' ERRŐL SZÓ SINCS :'DD nem olvastad el a kérdés magyarázatát figyelmesen, nem kell közölnöm senkivel semmit nem kapok lovat a legjobb barátomért cserébe, a szüleim soha nem állítanának ilyen választás elé.


'Úgy írta a kérdező, hogy még nincs lovad, szóval a nem létező lovad nem szeretheted jobban a barátodnál.' BIZTOS VAGY BENNE? :O de amúgy úgy értettem h TE mész el a szüleiddel és TE választod ki azt a lovat amibe 'beleszerelmesedtél' és akkor amikor már megvan a kiszemelt ló akkor kell választanod barát vagy ő? és hidd el iszonyatosan könnyű,akár egy 1perc is elég ahhoz h egy lovat megszeress.

„Nézz mélyen őszintén a szemébe, meglátod, észre sem veszed, S egy pillanat alatt ÖRÖKRE ellopja a szíved!”

2012. szept. 8. 13:12
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

19:31 vagyok,és csak arra reagálnék hogy igen is lehet egy motort is ugyan úgy szeretni.Már 10 éve megvan,én magam tartom karban minden áldott nap,olyan érzés mintha a részem lenne,gyakran érzem,nem tudnám nélküle leélni az életem,mert fontos nekem.

De ha választanom kéne,a barátomat választanám,pont azért,mert itt mindenki azt írja,hogy az emberek hazugok,meg minden,és tudom hogy milyen ajándékot kaptam a barátom személyében.Persze nagyon sokáig vacillálnék,de tudom hogy mellette döntenék végül.

Jöttök itt mindennel,ló így,ló úgy,a ló az isten,a ló jobb mindennél,a ló jobb mindenkinél,tényleg ki lehet hozni az embert a sodrából még akkor is ha olyan dologról van szó amiket szeret(merthogy bármily meglepő tudom milyen egy lovat tényleg szeretni,és elveszíteni,tudom mik azok az érzések amikről beszéltek,de ezt nem ragozom inkább)

Azt mondom,legyen ahogy akarjátok,nektek a lovak a legfontosabbak a világon,másnak meg más dolgok,nem mindenki ugyan olyan.Ismerek egy fiút akinek a kutyája megmentette az életét és állatorvos lett,a kutyája volt a mindene,és mai napig ők jelenik neki a világot(remélem senki sem nyögi most be majd hogy a ló ezért meg ezért jobb a kutyáknál)

Mindenkinek megvan a maga élete,a maga megszállottságaival,oké ha nektek a lovak a legfontosabbak(amit azért valahol megértek) de nekem más,és ne mondjátok hogy az igaz szeretet csak egy formában létezik a világon,mert akkor semmit sem tudtok róla.

(jöhet a lepontozás,ha gondoljátok)

2012. szept. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
63%

Hát.. szerintem nektek még nem volt Legjobb Barátotok! persze a ló is lehet nagyon jó barát, aki megért, és könnyít a problémáidon, de nem tud tanácsot adni, nem tud beszélni, és nem tud úgy érezni, mint az ember.


Én biztos , hogy a LB-met választanám( ami szerintem csak 1 van az életben) mert ő tobb ideig élne, mint a lovam :)

2012. szept. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

11:24 vagy is a 22. válaszolónak...

Szerintem meg Te nem vagy tisztában a ló fogalmával. Egy ló nem csak lovaglásra való.


8 éve tartok lovakat, jelenleg 5 lovam van, a félreértés elkerülése miatt, elhiheted hogy a lovaglás nem csak abból áll, hogy leesel-e vagy fent maradsz azon a lovon, ez a dolog könnyebbik fele.


Biztos vagyok benne, hogy te is csak amolyan lovardai "lovas" vagy, aki azon kívül, hogy fent marad a lovon, nem tud róla semmit!


A nehezebbik feléről még soha nem halhattál, bár te annyira tisztába vagy magával a fogalommal, még is elfelejtetted megemlíteni. Szerinted a nyereg magától kerül fel a lóra, vagy a sár, a por egy fuvallatra kiszáll belőle, és ez még nem minden!


Kaszáltál már valaha neki lucernát vagy füvet? Tudod, mennyi zabot igényel? Meg tudod különböztetni a szénát a szalmától? Pucoltál már valaha istállót? Patkoltál már lovat? Készítettél már valaha karámot? Vittél már neki akár csak egy vödör vizet? Ez lenne kérem az alap követelmény! Az állatorvosi és egyéb, mint az eleség, számlájáról ne is beszéljünk...

Hát ez lenne a lovaglás! Ugyan is ezek az alapszükségletei egy lónak! És ló nélkül nem lehet lovagolni!


És miért is nem fordítja ellenem az erejét? Nem azért, mert olyan jó egész nap gyerekeket vinni a hátán, hanem azért, mert Tőlem függ! Mert én adom meg neki az alap szükségletet!


De nyilván erről már te is tudtál, csak nem akartad leírni, elhiszem!


Kérdező: elnézést kérek az offért, de azért neked is válaszolok!


8 éve boldogítja az életem 5 ló, mint azt már írtam! És igen, az életemet jelentik! Semmiért nem mondanék le róluk!

2012. nov. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Hát nekem halott a legjobb barátnőm.A lovam meg azóta van meg.Ha választanom kéne hogy a lb-met visszahozhatom(valamilyen csoda folytán) vagy a lovamat nem tudnék dönteni,írták hogy egy ló nem tud beszélni és tanácsot adni,ez nem igaz!Minden ló érzi hogy mire gondolsz!!De ha nagyon kéne választanom akkor a lovamat,vele voltam éjszakánként és ő segített feldolgozni az esetet.Nekem mindennél többet jelent.(Végig néztem a barátnőm halálát.)
2013. máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!