Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sebek kezelésére mit ajánlotok...

Sebek kezelésére mit ajánlotok tapasztalat alapján?

Figyelt kérdés

A barátnőm lovát most hozták rideg tartásra. Még egy napja van itt csak, de már teli van harapásokkal, meg rúgás okozta sebekkel. Tegnap Betadinnel kezeltük le. Az én lovamat (nekem máshol van a lovam, és a heveder dörzsölte ki neki az oldalát) neogranolmonnal kentem le, de az nem volt túl hatékony.

Ezt kérdezném, hogy kinek mi vált be a legjobban eddig?

Válaszokat előre köszönöm a barátnőm nevében is!



2012. szept. 9. 12:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
Nekem ilyen esetekben a állatorvos jól bevált!
2012. szept. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
ok és mit mondott??
2012. szept. 9. 13:15
 3/17 anonim ***** válasza:
Én a lovam feldagadt lábára Sunlitan gélt használtam, más néven lóbalzsamot, a külsőleges horzsolásokra ,meg más egyébre is ajánlom a körömvirág krémet.
2012. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Betadine, Neogranormon, körömvirág krém

A hevederfeltöréses lovat pedig ne nyergeld addig, amíg a seb TELJESEN be nem gyógyult.

2012. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Horzsolásokra betadine jó, ha valami mélyebb seb van, akkor állatorvos.

Van még az alamycin spray, az antibiotikumos, az is jó lehet kicsit komolyabb sebnél. Leginkább arra kell vigyázni, hogy a legyek ne köpjék be, szóval valami légyriasztó is kellhet, pl. kubatol.

2012. szept. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Kisebb sebekre jó az úgynevezett kék spray vagy ezüst spray. Fertőtlenítő hatásúak és a sebet is befedik, így nem tudják a legyek lepni. A gyorsabb sebgyógyulás érdekében be lehet kenni hámosító krémmel. A lényeg, hogy mielőtt valamit használtok rá, mindig mossátok le a sebet. Mélyebb sebekre, amihez állatorvos is kell nem szabad semmit sem használni csak állatorvosi utasításra, ugyanis ha bekenitek valamivel, később az állatorvos szükség esetén nem tudja összevarrni.
2012. szept. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha hevedernél csak ledörzsölődött, tehát nincs seb, csak szőrhiány, illetve rúgott, harapott sebekre is, amik nem véreztek jó a mikulic.

Nálunk a hevedrtől való kidörzsölődésre hevedercsere, ill mikulicz vált be.

2012. szept. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%
Bocsi de nem Polly a bnőd lovának a neve?
2012. szept. 10. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én minden lovamnál, sebeknél a Farkasalmát használtam, régi öregek módszerét alkalmazom, sose patikai szereket!Kérdezz utána, én sosem csalódtam!!Ez sok helyen megtalálható növény amit lobogó vizben ki kell főzni és a levével mosni a sebet!Minden kenőcsnél,spraynél jobb....Nézz csak utána!:)
2012. szept. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2012. szept. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!