Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sebek kezelésére mit ajánlotok...

Sebek kezelésére mit ajánlotok tapasztalat alapján?

Figyelt kérdés

A barátnőm lovát most hozták rideg tartásra. Még egy napja van itt csak, de már teli van harapásokkal, meg rúgás okozta sebekkel. Tegnap Betadinnel kezeltük le. Az én lovamat (nekem máshol van a lovam, és a heveder dörzsölte ki neki az oldalát) neogranolmonnal kentem le, de az nem volt túl hatékony.

Ezt kérdezném, hogy kinek mi vált be a legjobban eddig?

Válaszokat előre köszönöm a barátnőm nevében is!



2012. szept. 9. 12:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon bevált az Aloe First, de szerintem a betadin és a külsőleg kenőcs tökéletes.
2012. szept. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Felületi sebre neogranormon, körömvirágkrém vagy mikulitz kenőcs jó. Mélyebb sebet is fertőtleníteni kell betadinnal, de azt állatorvosnak is illik megmutatni.
2012. szept. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Betadin az gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő. Ha felületi sérülés arra hámosító kell,neogranormont szoktam én is. Ugyanazt tudja,mint amit a lovasboltban árulnak drága pénzért.
2012. szept. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A betadine nem gyulladáscsökkentő, csak fertőtlenítő. (vagyis ha úgy vesszük, megelőzi a gyulladást)

Ha vérzik a seb, akkor fertőtleníteni kell. Ha csak feltörés, vagy már bevarasodott, akkor neogranormon, mikulitz.

2012. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
De gyulladást is lehúzza....
2012. szept. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem a betadine húzza le, csak fertőtleníti, vagyis elpusztítja a baktériumokat amik a sebbe jutnának. A többit a leukociták elintézik.


A gyulladáscsökkentő az más, vannak a nem szteroid gyulladáscsökkentők pl. ibuprofen, amit patikában is megvehetsz. Lovaknál phenylbutazon-t szoktunk használni, ha szükséges, de önmagában kevés, kell mellé valami, ami elpusztítja a kórokozókat, ezért antibiotikum mellé szokás alkalmazni. Illetve, ha nyílt sebről van szó, akkor jó a betadine, ami meggátolja a felülfertőződést. A végső munkát a szervezet immunrendszere végzi el, a fehérvérsejtek felfalják a kórokozókat, az elhalt szöveteket, és megszűnik a gyulladás.

2012. szept. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
nem tudom a pontos nevét de mi csak " kék krém" nek hívjuk. iszonyat hatékony, de van ugyan ilyen kék csak spray. azzal az a baj h a ló félhet tőle. ha viszont szürke lovad van, jó idejig kék lessz
2012. nov. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!