Kezdőoldal » Állatok » Lovak » KÖnnyített ülésben mire kell...

KÖnnyített ülésben mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Linkelnétek videot, ahol ügetnek, vágtáznak könnyített ülésben? Nehezen találom meg az egyensúlyom.

2012. szept. 13. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

http://www.youtube.com/watch?v=nZuTotr77qw


Igaz, nem a legszebben ül, eléggé kalimpál közben...

De a legfontosabb, hogy szoríts térddel!

2012. szept. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A legfontosabb hogy a térdeddel tartsd magad és ne a ló szájával. A kezeddel ne is támaszkodj le.

Érdemes először futószáron, csípőre tett kézzel gyakorolni.

2012. szept. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Hát, még annyit fűznék az előző hozzászólásokhoz, hogy lehetséges, hogy nincsen eléggé hátul a lábad, miközben kikönnyítesz! Próbáld meg, hogy a szokottnál hátrébb tolod egy kicsikét, szerintem jobb lesz! :))
2012. szept. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A lábnak nem szabad hátrébb kerülnie! Pontosan ott kell lennie mint amikor ülsz a fenekeden!
2012. szept. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Arra próbáltam célozni, hogy lehet, hogy nem tökéletesen ül, lehet, hogy nincsen egy vonalban a csípője a sarka és a válla a lovon, így, amikor kikönnyít, és nem viszi hátrébb a lábát, nem találja meg az egyensúlyt.
2012. szept. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szorítsd a vádlidat és a térdedet. Ez az egyetlen ülésfajta ahol kicsit előre kell hajolni. Amúgy meg majd ráérzel.

Én 12 éves vagyok 1,5 éve lovagolok egyedül megy már minden (kivéve az ugratás) én vágtában nem rég éreztem rá, de már elég jól megy.

Hajrá!

2012. szept. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Letty96 válasza:
45%
én is nehezen találtam meg az egyensúlyom, úgy a legkönyebb ha kicsit jobban hátra dőlsz. próbálj meg úgy ügetni hogy a kengyelből kiveszed a lábaid és sose kapaszkodj a kezeddel! a lábaddal se erősen kapaszkodj, próbáld meg magad elengedni a lovon, "csak" kövesd a ló mozgását (:
2012. szept. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 attila025 válasza:
Nagyon kell szorítanod a térdeddel a nyeregkápát
2012. okt. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!