Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tippek egy kezdő díjugratónak?

Tippek egy kezdő díjugratónak?

Figyelt kérdés

Szóval holnap lesz versenyem. már 4 éve lovagolok, viszont kb 1 hete kezdtem el ugratni, mert bejelentette az edző, hogy Vasárnap verseny. Hát oké kezdtük a 40 cm-el aztán 60, most már 90. Így egy hét után úgy érzem, hogy kész vagyok, viszont ugrásnál nem mindig találom el, hogy mikor is kéne előredőlnöm. Tapasztaltabb lovasok, valami tipp, hogy hogy legyek jobb?

13/L



2012. szept. 15. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
1 hét után már rögtön versenyre visz,az nem semmi.Mikor elrugaszkodik a ló kikönnyítesz ,kezed előrébb tolod,hogy ne akaszd el. De még mielőtt talajt fogna már ülsz vissza,mert különben ahogy leérkezik előre esnél a nyakára.Egyszóval az elrugaszkodás pillanatában könnyítesz ki, avagy "dőlsz előre" . Kezdő lovasoknál előfordul,hogy benne maradnak a ló hátába,szájába,éppen ezért kell sok gyakorlás és ráérzel majd.
2012. szept. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
8%
Elég gáz, hogy 1 hét után már versenyre visz, úgy, hogy gyakorlatilag fogalmad sincs, mi az a díjugratás. Még csak ugratni se tudsz. Az más, hogy fent maradsz a ló hátán. Ez az oktatód felelőssége lesz ha valami bajod lesz. Márpedig ez nem kizárt 1 hetes tudással.
2012. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Életemben nem estem még lóról, ezt persze nem azt jelenti, hogy nem is fogok, verseny előtt kb 2 órával már nagyon jól éreztem, hogy mikor kell kikönnyíteni. egyébként 2. lettem 14 éves korosztályban naaagyon örültem neki :)
2012. szept. 18. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!