Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy küszöböljem ki vágtánál...

Hogy küszöböljem ki vágtánál a nagyon erős "huppogást"?

Figyelt kérdés

Gondolom combbal kellene rászoritani, nem? Elég satnya vagyok combilag, valami erősitő gyakorlat kellne, jól gondolom?


Csak nemrég óta vagyok terepen, a vágtát is most próbálgatom, de annyira csapodóm a nyeregbe, hogy az már szerintem nem jó szegény lónak sem...


2012. szept. 17. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit daráld meg a lovat és nem fogsz "huppogni". Egyépként is a lókolbász nagyon egészséges.
2012. szept. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a nagyon frappáns és egyáltalán nem idevágó választ. Különben tényleg finom a lókolbász, csak marha drága.
2012. szept. 17. 15:34
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Laza csípővel próbáld meg. Kövesd a mozgását a derekaddal. A görcsös szorongatás semmikor sem jó, mert akkor nem tudod elengedetten, lazán követni a ló mozgását. A lovast főleg a helyes ülésből adódó egyensúlya tartja fenn. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem kell szorítani. Vannak helyzetek, pl. ugratás amikor jobban kell és van amikor kevésbé, pl. lelépetés. De akkor is kell mert bármikor kiugorhat alólad. El kell találni azt a mértéket amikor nem dobál azért, mert nem szorítod, de nem szorítod túlzottan se, mert akkor meg azért fog dobálni.
2012. szept. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oh, atya gatya :) Azt hiszem vissza kérem magam futószárra, mert ezt úgy nem merem próbálgatni, hogy szabadon van a ló.

A szár valahogy biztonság érzést ad, meg aztán az oktató is jobban rálát a hibákra.

2012. szept. 17. 15:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam javasolni, h menj 1-2-t futószáron. Az iskola, vagy a könnyített ülésnél huppogsz?

Az iskolánál lazítsd el a csípőd, de tartsd meg a hátad.

A könnyítettnél előre a csípő, a váll hátrébb mint ahogy először kényelmesnek érzed, és a térdek lazán rugóznak.

2012. szept. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 dorcsuu ***** válasza:

Nekem ugyanez volt a problémám, mikor elkezdtem vágtatni, de egy idő után már nagyon lazán fogsz ülni, és egyáltalán nem fogsz huppogni, ez olyan, mikor könnyűügetni vagy tanügetni tanulsz, először mindenki huppog, de aztán megszokod:)

Persze nem ez a legjobb módszer, én azt tanácsolom, hogy próbálj meg mélyebben beleülni a nyeregbe, vidd minél lejjebb a súlypontod, a sarkad minél jobban nyomd le, mert ha a sarkad lent van, akkor a térded sokkal jobban "rugózik". Igaza van a nemtommelyik előttem szólónak, ha görcsölsz, és feszesen próbálod megtartani a derekad, csak még jobban pattogsz. Engedd el magad, hagyd, hogy vigye a derekad, de közben próbálj meg lent maradni. Na, ez jó sok tanács volt:D De ha elsőre akármivel próbálkozol, nem megy, ne ijedj be, mert nekem ugyanez volt, csak pár héttel/hónappal később voltam képes hosszabb ideig lent maradni a nyeregben :DDDD

2012. szept. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lovasoktatók azt szokták mondani hogy töröld a nyerget a fenekeddel. És jól mondják.
2012. szept. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!