Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet venni boltokban lovaglóz...

Lehet venni boltokban lovaglózoknit (ilyen hosszút, vmi térdig érőt). Azt miért nadrágon kívül hordják?

Figyelt kérdés
Nekem pl tetszik, de mindig furcsállom, hogy miért pont kívül. :9
2012. szept. 17. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért, hogy leszorítsa a nadrág szárát. Ne lóginázzon ott össze vissza. Nem mindenki lovaglónadrágban lovagol, lehet pl. valaki bemelegítőben. Leszorítja a zokni
2012. szept. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lovasboltban, sportboltban lehet venni, ami kifejezetten erre a célra van. Általában többért is adják, csak azért, mert sportboltban vagy lovasboltban van. Lehet venni olcsóbban másik boltban ahol a "rendes" zoknikat veszed. Csak ki kell fogni ami alkalmas sportcélra. Én úgy hallottam azért kell kívül hordani, hogy védje a nadrágot a koszolódástól, pl. nyeregolajtól.
2012. szept. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
azért, mert ha megfigyeled a lovaglónadrágok varrását, a kengyelszíj lovagláskor pont fantasztikusan be tudja csípni ami egyrészt tönkreteszi a nadrágot, másrészt nagyon fáj.
2012. szept. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Decathlonban, Horzéban, de sima sízokni vagy térdzokni is jó (akárhol kaphatók, ahol árulnak zoknit), csak ezek általában kevésbé strapabíróak. Ahogy már írták, a funkciója a nadrágszár leszorítása. Hobbilovagláshoz egy sima térdzokni is megfelel, komolyabb igénybevételhez azért érdemes sízoknit venni. (a sí erősebb, mint a lovagló)
2012. szept. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Viszont nyáron belesül a sízokniba a lábad :P

Én sima, kínaiban vett térdzokniba lovaglok, lehet h kevesebb ideig bírja mint a lovasboltos, viszont harmada annyiba is kerül.

2012. szept. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!