Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kedden voltam először lovagoln...

Kedden voltam először lovagolni és nagyon-nagyon izomlázam van. Ez mindig ilyen lesz?

Figyelt kérdés

Kisebb koromban nyaranként sokat lovagoltam (csak futószáron), de soha nem éreztem utána semmit.

Kedden lovagoltam 1 órát, futószáron, és alig bírok még ma is menni. :-o

Mennyi alkalom után fogok kicsit hozzáedződni?

És a fenekem is eléggé fájt 1-2 napig, az azért volt, mert még nem túl jó a technikám és sokat "pattogtam" a nyeregben, vagy az is általános dolog a lovaglás után?


2012. szept. 21. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Az első pár alkalommal tuti lesz izomláz, főleg, ha heti 1x jársz, de aztán hozzászoknak az izmaid. Ilyenkor érdemes rádolgozni és hamarabb elmúlik.

Fenékfájdalom lehet azért is, mert nem vagy hozzászokva, vagy nem jó neked az a nyereg.

2012. szept. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Járhatnék 2x is egy héten, jobb lenne úgy? Csak azért nem mentem többször a héten, mert amikor leszálltam a lóról, már éreztem, hogy izomlázam lesz rendesen. :)


Amúgy nagyon-nagyon tetszik, csak kár, hogy ilyen drága. De veszek egy 10 alkalmas bérletet legközelebb, aztán elkezdek gyűjteni a következőre. =)


Köszi a választ!

2012. szept. 21. 10:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz mindig ilyen, de ezt te gondolod, hogy ha valaki évek óta lovagol NYILVÁN nincs neki minden alkalommal izomláza. Nem tudod gazdaságosan mozgatni még az izmaidat, de ki fog ez alakulni, és egyre kevésbé kell túlerőlteni őket. Most meg nyilván olyan izlokat használtál elsőre, amiknek talán még semmi komoly megterhelése nem volt. Most meg lesz.
2012. szept. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, 5 évig kézilabdáztam, ott sokszor volt még évek után is, hogy izomlázzal jöttem haza, nem tudtam, hogy a lovaglás is ilyen-e. :)

Köszi neked is!

2012. szept. 21. 10:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Minél többet lovagolsz annál jobb, csak a te javadra válik ha elmész heti 2x is. :)

Egyébként nem lesz mindig izomlázad csak amíg meg nem erősödnek a lovaglóizmaid :)

2012. szept. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem sok év lovaglásután is volt 1x-2x, amikor nagyon durva volt az edzés, de csak az a kellemes izomláz.

Kisebb korodban még fiatalabb voltál, olyankor kevésbé hatja meg az embert a mozgás :)

Illetve az is lehet h tőled is túl sokat kért az oktató, illetve nem megfelelően kérte.

2012. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2012. szept. 24. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!