Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mennyi idő kell...

Szerintetek mennyi idő kell ahhoz, hogy önállóan tudjak lovagolni? Nektek mennyi idő volt?

Figyelt kérdés
Unokatestvéremnek vannak lovai és nagyon szeretnék lovagolni. Régen amikor kicsi voltam lovagoltam, de abba hagytam, most viszont el akarom kezdeni. 2 hét múlva megyek egy lovasoktatóhoz, kb hetente egyszer tudok majd járni. (saját okok miatt fogok oktatóhoz járni) Szerintetek mennyi idő kell ahhoz, hogy felüljek a lóra és gond nélkül tudjak lovagolni? pl.: felvonulásokon és hasonló lovas dolgokon. (a gond nélkül-t képletesen értettem) 15/L

2012. szept. 16. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát hogy rendezvényekre járj minimum 1 másfélév.
2012. szept. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is kb. 1-1,5 év heti egy alkalmat nézve, de nagyon egyénfüggő is a dolog, valaki ügyesebb, valaki kevésbé. Meg az oktató is lehet rossz.. Ha 3-4 hónap alatt nem tud valaki pályán mind3 jármódban közlekedni, ott valami gáz van. Utána jön az, hogy más lovakon is kipróbálni, kicsit problémásabbakon, aztán terepen, stb.
2012. szept. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem úgy fél évembe került hogy megtanuljak a futószárazástól kezdve a vágtáig lovagolni. Viszont ez tényleg sok mindentől függ, pl. milyen a ló, az oktató, mennyi időt szánsz rá hogy megtanulj, mennyi tehetséged van hozzá stb. Nekem is nagyon sok erőfeszítésembe került mire megtanultam, mert ahol én lovagolok, ott minden alkalommal más lovon ültem, meg sokszor volt olyan is, hogy osztályban lovagoltam és így annyit nem fejlődtem, mintha egyedül lettem volna. Viszont minden fáradalmat megért, mert olyan élményeket szerzett nekem a lovaglás, amelyek egy életre szólnak, úgyhogy sok sikert neked, és ne aggódj ha néha egy-egy alkalom nem úgy sikerül ahogy eltervezted.
2012. szept. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!