Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Probléma-e ha nem tudok...

Gipősz kérdése:

Probléma-e ha nem tudok szakszerűen lovagolni?

Figyelt kérdés
Én évek óta lovagolok, de soha nem tanított senki (egyszer régen elmagyarázták az alapokat és ennyi). A "tudok" lovagolni azt úgy kell érteni, hogy bárhova elmegyek lóháton , nem félek a lótól stb. Tehát a kérdés konkrétan az lenne, hogy az jelenthet-e problémát a lóra vagy rám nézve, hogy nem tudom, hogy mit jelent a felvétel, hajlítás, félfelvétel, stb...?
2012. szept. 11. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Igen. Számos apró technika és trükk van, amit a lónak nagy segítség, illetve a hiánya árthat neki. Elképzelhető ugyan, hogy 1-2re rájössz magadtól, de biztos van, amit nem tudsz, ezért mindenképpen érdemes legalább alkalomszerűen egy jó edzőhöz eljárni.
2012. szept. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Igen probléma. Árthatsz vele a lónak is és magadnak is ha egyszer másik lóra ülsz, úgyhogy szerintem tanulj :)
2012. szept. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Legalább az ülésed ellenőrzéséért néha menj el edzőhöz. Illetve azért is, hogy ne ronts a lovon, ha esetleg durván tépkednéd a száját vagy lehet csak véletlenül a rossz ülésed miatt. Annyira nem baj, ha nem tudsz bonyolultabb dolgokat, ha nem rontasz a lovon. Ha van saját lovad és azzal nyugodtan ki tudsz sétálni terepre. Akkor jön elő a baj, ha a ló annyira nem készséges és nem tudsz vele mit kezdeni, elkezd ellenszegülni. Illetve a lovaknak nagyon jók a tornásztató feladatok. Pl. csizmára engedtetés, vállat be, mindenféle állítgatás, hajlítgatás. Úgyhogy a lónak is csak jót teszel, ha meg tudsz vele ilyen dolgokat csinálni.
2012. szept. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem lovardában lovagolsz, akkor nem.


Egy "paraszt-módon" belovagolt lónak egyáltalán nem gond. Én is ilyen lovakon kezdtem, paraszt lovaglással. Azoknak a lovaknak ez jó.


Persze, ha lovardába mész, akkor még sok mindent kell tanulnod. De ezt meg gondolom úgyis tudod :)

Azok máshogy belovagolt lovak.

2012. szept. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én már lovardában is találkoztam "parasztul belovagolt" lóval.

Ártani árthatsz, ha nincs is edződ, akkor sem árt magadat felvételekről visszanézni és javítani. Tudom, hogy könyvből nem lehet megtanulni lovagolni, viszont jó leírást adhat, hogy hogyan adj pl csizmasegítségeket.

Ajánlom olvasásra:

Clarissa L. Busch: Ló és lovas összhangja: A segítségek

Daniela Bolze: A ló képzése terepen


Főleg az elsőt ajánlom, nagyon érthetően és jól illusztrálva írja le a helyes segítségadásokat, amikkel lehet próbálkozni a gyakorlatban is. Bár még egyszer hangsúlyozom, könyvből NEM lehet megtanulni lovagolni. Én is amolyan "paraszt" módon tanultam lovagolni, én is olvasgatok szakirodalmat, alkalmazom a leírtakat, és úgy érzem hogy fejlődünk én is és a ló is.


Ha nincs is edződ, de ha van egy jobban lovagló ismerősöd, az is le tud ellenőrizni és elmondani, hogy mikre figyelj.

2012. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 x) ***** válasza:
Én úgy gondolom hogy sokkal biztosabb lesz a tudásod ha bizonyos dolgokra magadtól jössz rá (mondjuk segítségek adása). Mi mindig úgy oktatunk hogy megkérdezzük lovon ülő emberünket hogy szerinte mit kellene tennie, hogyan indítaná el a lovat, vagy éppen melyik felszerelés mire való. Így az alapvető emberi egoizmusból adódóan jobban berögzül a dolog, hiszem egyedül jött rá, büszke rá. És szerintem te is legyél büszke magadra. De persze ettől függetlenül csak magadnak (meg persze a lónak) teszel jót ha legalább egy-két ellenőrző edzésre elmész és tanulsz pár új dolgot meg hasznos apróságot. Mindig van hova fejlődni, a legjobbaknak is. Az alapvető lovas kifejezéseket meg akár internetről is megtanulhatod, ha a gyakorlati alkalmazását nem is, de a jelentését legalább.
2012. szept. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból igen, hogy a nem szakszerű üléseddel vagy segítségadásaiddal előfordulhat, hogy önkénytelenül is fájdalmat okozol a lónak, vagy belelovagolsz különféle feszességeket, amelyek hosszabb távon hátfájáshoz és más egészségügyi problémákhoz vezethetnek nála.

Olyan szempontból nem, hogy csak az a probléma, ha valaki nem tud szakszerűen lovagolni, mégis nagy az arca, és kioktat másokat. Te nem teszed ezt (úgy vélem).

2012. szept. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt hozzászólásokat, segítségeket. Már egy ideje gondolkodtam rajta, hogy elmegyek egy "szakemberhez", hogy mondja el a véleményét, hogy mit kellene másképp csinálni.

Másokat nem szoktam kioktatni, maximum ha megkérdezik a véleményemet, akkor elmondom amit az elmúlt kb. 15 évben tapasztaltam a lovakkal, lovaglással kapcsolatban, de mindig hozzáteszem, hogy soha nem tanultam lovagolni, tehát az általam elmondott dolgok, csak egyéni tapasztalatok.

2012. szept. 12. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!