Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha tanügetek, kell szoratanom...

Ha tanügetek, kell szoratanom térddel, lábszárral? Hogyan tudom megakadályozni, hogy ne mozogjon a kengyelben a lábam?

Figyelt kérdés
Hiába nyomom le a sarkam tanügetésnél folyamatosan azt érzem, hogy húzom fel a sarkam, térdem, mindenem. :(
2012. szept. 23. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Szoríts, és dőlj hátrébb:)
2012. szept. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Szia!én mélyen lenyomom a sarkam,a derekam ellazítom(ez is sok gyakorlás után sikerült),térddel szorítom de lábszárral nem,ja meg ahogy az elözö irta dölj hátra.Nekem is mozog a lábam de csak annyira amennyire a ló "dobál",próbálj a lóval eggyütt mozogni
2012. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A válladnak egy vonalban kell lennie a sarkaddal. Egyenes derékkal kell ülni,hátravitt vállakkal.Azért mozog mert te is írod felhúzod a térded. Kell szorítanod térddel is és lábszárral is,de ahhoz ,hogy ezeket meg tud csinálni ,jól be kell állítani a kengyeleket,mert ha pl túl hosszú,mindig felfogod húzni a sarkad,térded.Szorosan zárd oda a térded a térdtámaszba és lazítsd el a derekadat.
2012. szept. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Lazíts. Némelyest kell magad tartanod lábbal, de hívjuk ezt inkább úgy, hogy a térded és a combod odasimul a nyereghez. A sarkat nem leszorítjuk, csak helyes súlyt viszünk a kengyelbe, hiszen laza boka nélkül nincs helyes ülés. Minden szorítás elmerevíti az ülést. A testsúlyod helyezd picit hátrébb és engedd, hogy a ló mozgása billentse a derekad. Először próbálhatod hátradőlve, úgy nem tudsz kipattogni, de ha megvan a ritmus, inkább az egyenes ülésre törekedj. Engedd mélyre a lábaidat, egészen combtól.
2012. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a sarkad a popód és a vállad lenyen kb egyvonalban.azért a sarkadat nyomd le térdel szoríts mindenképpen.a sarkad azért csúszik fel mert azzal akarsz kapaszkodni nekem is így van csak nekem nem tanügetésnél hanem vágtánál.erre figyelj oda mert ha egy csizmaérzékeny lóra ülsz akkor az addíg fog menni ameddig el nem veszed a sarkad az oldalától
2012. szept. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!