Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnám megakadályozni h...

Hogy tudnám megakadályozni h kaparjon a lovam?

Figyelt kérdés

amikor kikötöm türelmetlen, és "kapál"

ha rászólok, akkor kis időre abbahagyja


2011. júl. 18. 11:34
 1/7 anonim válasza:
sehogy vagy ha hajtod akkor nem kapar
2011. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hát ezt nem nagyon tudod megakadályozni nekem is van 1-2 lovam amelyik nem bír egy helybe állni és kapar :S van egy mód rá bár én nem csinálnám meg a lovammal de azt mondják h össze,,kell" kötni az első két lábát amikor áll egy időre (mondjuk 1 hónap ) és annyira megszokja h nem tudja felemelni a két lábát egymástól függetlenül h leszokik a kaparásról

(bár én nem ajánlom de ha nagyon nem bírod elviselni ez az egyetlen mód rá )

2011. júl. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Enyém extrém kaparós volt, de neki lelki oka volt - szerintem.

Nyugodtabb környezetbe került és fél év után teljesen elhagyta.

Szóval szerintem erre keresgéld az okokat.

2011. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

első: ha ki van kötve, akkor elég nehezen tudom hajtani :)


Végülis új helyen van, teljesen más környezet, de ő régebben sem szeretett kikötve lenni. Csak így nagyon kopik a körme, és nem örülök neki :(

2011. júl. 18. 18:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálam is. A patkóját egy hónap alatt alufólia-vékonyra kaparta. Plusz egy 20 cm mély gödröt maga alá. Volt olyan, hogy egyszerre két lábbal kapart, azt hittem sosem lesz normális. Sokat foglalkoztam vele, és szépen lassan lenyugodott. De rengeteg időmbe került.
2011. júl. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

foglalkozok vele, én sajnos csak kb 2 naponta jutok ki, de edzőm minden nap foglalkozik vele.

Te hogy foglalkoztál vele?

2011. júl. 19. 20:09
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Háááát én úgy voltam vele, ha közel 20 év hiszti után lett végre egy lovam, akkor minden nap kint leszek nála. Egy hónapig csak barátkoztunk. Aztán heti 5x lovagoltam (lovarda, futószár, terep), ha szabin volt, csak legeltettem, vakarásztam, sétálgattunk. Szép lassan megszokta az új környezetet, és megnyugodott. De úgy gondolom, a megfelelő mennyiségű munka, és a kiegyensúlyozottságom elengedhetetlen volt.

Elég kalandos életútja volt, de -szerintem- amikor rájött, hogy itt már nyugalom és állandóság veszi körül, nincs mitől (ember sem) igedeskednie, lenyugodott. Plusz ő réges ilyen mamakedvence kertiló volt, és a problémái akkor kezdődtek, amikor bekerült egy lovardába huszadik lónak. Nem volt "saját" gazdája. Szerintem ezt megtalálta bennem, és ezért lett kiegyensúlyozott, nyugodt ló.

Bár szerintem nincs két egyforma eset, lehet a te lovadnak más lelki problémája van.

2011. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!