Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elfertőződhet, nem lesz baja?

Elfertőződhet, nem lesz baja?

Figyelt kérdés

A lovam elesett a betonon. A bal elejét elég durván felsértette, gondolkoztunk, hogy talán varrni kéne, de nem volt állatorvos, aki vasárnap délután kijönne.

Meg többen megnézték a loviból, azt mondták, hogy szerintük nem, és sokkal durvább sebeket sem varrtak.

Lemostuk, betadine szappannal lekentük, majd betadine-nal, és végül valami fehér spray-vel. Most nem jut eszembe a neve, de védőréteg a sebre, hogy ne köpjék be a legyek.

Viszont olyan rossz helyen van, hogy bekötni nem tudjuk. Ha minden nap, a lovászok lekenik, és mi is délután, akkor nem fog elfertőződni, ugye?


2012. szept. 23. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nézzem rá egy állatorvos.
2012. szept. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nézzen* bocsi, elírtam.
2012. szept. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azért holnap megmutatnám egy állatorvosnak, így látatlanban nem könnyű bármit is mondani. Akár egy kis seb is elfertőződhet és lehet hogy egy nagy, mély sebnek nem lesz semmi baja. Figyeljetek rá és tisztítsátok rendszeresen, akkor szerintem nem lesz gond.:)
2012. szept. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A betadine szappan nem sebkezelésre való, hanem kézfertőtlenítésre, vagy műtét előtt mosásra.

Varrni akkor szoktak, ha nagyobb bőrfelület szétnyílik. Ha csak horzsolás, akkor nem kell, akkor se, ha nagyobb felületű.

2012. szept. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen betadinozzátok, valószínűleg nem fog elfertőződni, de én is mindenképpen megmutatnám állatorvosnak, és ha ő azt mondja, akkor össze is varratnám, mert így gyorsabban és szebben gyógyul a seb. Egy seb a lábon nem tréfadolog, ha nem is nyom rá, lehet, hogy a csont is megütődött, megzúzódott, az pedig elég komoly baj. Egy röntgen sem ártana.
2012. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nézegettük, de nem lehet varrni, azt beszéltük, mert pont a hónaljánál van (ami nekünk az), tehát ahogy lép, úgy húzná, tehát szétnyílna.

Egyik lába sem meleg, csak a bal hátulját ütötte meg picit, de ott is égési sérülése van, ha ahhoz nyúlunk, akkor elhúzza. De nem sántít, még csak nem is biceg.

Sajnos nincs pénz arra, hogy röntgent is csináljunk, meg mindent.

De jól van, minden nap megyünk, a lovászok is lekezelik reggel, úgyhogy jól lesz :)

Köszönöm a válaszokat!

2012. szept. 24. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!