Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő alatt lehet ráérezn...

Mennyi idő alatt lehet ráérezni a lovaglásra?

Figyelt kérdés

Ma voltam az ötödik alkalommal és komolyan mondom, egyre bénább vagyok. :S

Ugye nem reménytelen, hogy valaha megtanuljak lovagolni?


2012. szept. 28. 16:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Minden egészséges ember meg tud tanulni lovagolni!

Azért érzed magad egyre "bénábbnak" mert egyre nagyobb az elvárás. Ha pedig egyre nagyobb az elvárás akkor az azt jelenti hogy az oktató úgy gondolta hogy már feljebb lehet lépni a következő szintre. Tehát mégiscsak egyre inkább ügyesedsz!

:)

2012. szept. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Ó, köszi, akkor megnyugodtam, mert amúgy nagyon élvezem, még ha béna is vagyok. :)

De nem hinném, hogy ügyesednék, mindig ugyanaz megy még, de a tanügetés alatt még mindig úgy pattogok, mint egy gumilabda, max. 10-20 mp-re tudok normálisan ülni. A könnyű ügetésnél meg totál nem vagyok összhangban a lóval, eddig egyszer éreztem, egy 4-5 ütemig, és az annyira jó volt! De azóta se. :(


A legnagyobb gondom, hogy képtelen vagyok a lábamat normálisan tartani. Állandóan feljön a sarkam, a térdem meg kifelé áll, egyáltalán nem vagyok stabil. Az se lehet, hogy túl gyenge a lovagláshoz a lábam?

2012. szept. 28. 16:21
 3/19 A kérdező kommentje:
Amikor felállok, akkor is totál kimegy oldalra a kengyel, ha kapaszkodok, akkor leginkább a kezemmel tartom magam, ha nem, akkor meg azt sem értem, hogy hogy maradok fenn a lovon, mert annyira béna a lábam tartása, hogy szerintem fizikai képtelenség úgy fennmaradni. :-o
2012. szept. 28. 16:24
 4/19 anonim ***** válasza:

1. KICSIT TÖBB ÖNBIZALMAT!!!!

2. Ez még csak az 5. alkalom, nyugi.

3. Ne csak vitesd magadat a lóval, hanem Te is dolgozz! Sarkat lenyom, térd szorít, fenék szorít, fogak összeszorít! Ha nem tudod megtalálni az összhangot, ritmust: Tanügetésbe le, aztán amikor úgy érzed, kezd a könnyű ügetést! Ha nem jó a ritmus, egy ütemet (amikor a ló 1-et lép) maradj lent (azaz 1 ütem tanügetés) és a következőnél ismét fel! Ne aggódj sikerülni fog! ;)

2012. szept. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
az ügetés ritmusára rá fogsz érezni, ennek csak idő kell. a repkedő térd szerintem a rendes izomzat hiánya, ez az idő múlásával szintén ki fog alakulni. az, hogy feljön a sarkad... én már hosszú évek óta lovagolok, mégis néha rám dörrennek, hogy ugyan nyomjam már le :) egy idő után megszokod, hogy hogyan kell állnia. ne feledd, öt alkalom az még szinte semmi, nincs benne semmi meglepő, ha még nem úgy megy, mint a profiknak...
2012. szept. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ez teljesen egyén függő.De mivel magyar ember vagy,a véredben van a lovaglás,csak egy kis gyakorlás kérdése.

Ne keseredj el,ne görcsölj rá,hogy minden tökéletes legyen,mert az csak hátráltat!Próbáld felvenni a ló ritmusát(idővel ráérzel) és ügyelj a helyes szorításra,lábtartásra!

Sok sikert! ;)

Ha kérdésed van,írhatsz üzenetet.

2012. szept. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél így van! :) Senki sem úgy születik hogy tud lovagolni, minden nagyon sokat szenved vele :D Lovagolj minél többet, és majd belejössz! :)
2012. szept. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat! :)

Megnyugtattok egy kicsit, nem vágtázni szerettem volna már, csak azt hittem, hogy 5. alkalom után azért már "illene" legalább jól ülni.

Kezdtem megijedni, hogy alkalmatlan vagyok a lovaglásra. :)


De akkor járok szorgalmasan, aztán előbb-utóbb csak ráérzek! :)

2012. szept. 28. 17:08
 9/19 A kérdező kommentje:

Egyébként nem csak vitetem magam a lóval, dolgoznak rendesen a lábizmaim, mindig izomlázam van utána. :)


Csak annyira, de annyira jó érzés volt az 4-5 ütem a könnyű ügetésben, amikor ráéreztem a dologra, hogy talán túlságosan is rágörcsölök azóta mindenre. :)

2012. szept. 28. 17:11
 10/19 Orchidea99 ***** válasza:
Ötödik alkalommal még ne is csodálkoz! Én 4 éve lovagolok és most tanultam meg tökéletesen lovagolni. Amugy meg csakis töled füg! Ha figyelsz és kitartó vagy akkor menni fog! Sok sikert!!!
2012. szept. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!