Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő alatt lehet ráérezn...

Mennyi idő alatt lehet ráérezni a lovaglásra?

Figyelt kérdés

Ma voltam az ötödik alkalommal és komolyan mondom, egyre bénább vagyok. :S

Ugye nem reménytelen, hogy valaha megtanuljak lovagolni?


2012. szept. 28. 16:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Khm... Senki sem lovagol TÖKÉLETESEN! Jól, az lehetséges, de hogy tökéletesen... még az olimpiai lovasokat is néha vissza szokták rakni futószárra, hogy javítsanak a tartásukon!
2012. szept. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én nagyon hamar belejöttem. :)

Csak 3 alkalommal voltam futószáron. Fél éve lovagolok, most tanulom a vágtát, és már egyszer voltam terepen:) És ahogy az előttem lévők is írták: több önbizalmat! Előbb-utóbb belejössz, senki sem úgy született, hogy tudott lovagolni.:) Szóval, ne add fel, mindent bele! :) Ez csak az ötödik alkalom, még pár alkalom és biztos ráérzel.:)

2012. szept. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Míra.4 ***** válasza:

Ha nagyon akarsz szerintem biztos meg tudsz tanulni.

Hány éves vagy?

Ez még csak az ötödik alkalom nem lehet mindenki rögtön profi.

( Míra.4 )

2012. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ez két esélyes: vagy ráérzel vagy nem.

Tulajdonképpen a lóra kell ráérezni, a mozgására.Próbálj együtt mozogni a lóval, kezdetben én is úgy éreztem hogy "Úristen, milyen béna vagyok, rosszabb mint voltam", de már ott tartok hogy elengednek a lóval. :D

2012. szept. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

22 vagyok.

Nem akarok én profi szinten lovagolni, abszolút hobbiszinten gondoltam az egészet, max. heti 1x. Mármint lovagolnék én többször is, csak azért ugye elég drága. :)


Amúgy a vágta milyen érzés? Mármint mennyire nehéz nyeregben maradni? Tudom, mennyire messze vagyok még tőle, csak kíváncsi vagyok. :)

2012. szept. 29. 20:42
 16/19 anonim ***** válasza:
Én most tanulom a vágtát(kengyel nélkül) és nagyon imádom. Nagyon jó érzés. Szerintem könnyű fönnmaradni, csak amikor visszamegy a ló ügetésbe, akkor kell figyelni, mert könnyen le lehet fordulni, ha nem veszed föl elég gyorsan az üteme. Meg azt szokták mondani, hogy a vágtát könnyebb megtanulni, mint a tanügetést, mert nagyobbakat mozdulsz a lovon.
2012. szept. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Majd beszámolok róla, ha én is ott fogok tartani. :D :)

2012. okt. 1. 14:56
 18/19 anonim válasza:
figyu,a lovaglas nem konnyu sport (tapasztalat :D) es az ugetes sem a legkonnyubb jarmod. ha szereted a lovakat es a sportot is akkor van eselyed nem is keves. soha ne add fel, kitudja meg egyszer az olimpiaig is elersz :D :)
2012. okt. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Míra.4 ***** válasza:

A vágta nagyon jó!..:)

És amúgy először csak úgy tanuljuk ( vagy hát ahol én tanultam ) hogy könnyű ülésbe kell maradni.

( Míra.4 )

2012. okt. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!