Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Én Jázmin vagyok! 16éves és...

BellóJ kérdése:

Én Jázmin vagyok! 16éves és egy lovat szeretnék venni: Szerintetek milyen fajtájút vegyek? És hány éveset? Kanca vagy inkább csődör legyen?

Figyelt kérdés

#Lóvevés
2012. szept. 14. 14:43
1 2
 1/16 pink07 válasza:
37%
Csődört, az a legjobb. :)
2012. szept. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Attól függenek ezek milyen szinten lovagolsz. Ha még kezdő vagy akkor mindenképp idősebb lovat válassz 8-10 éves körül.Kancák és csődörök között is vannak bolondak meg kezelhetőek ez egyedfüggő ,talán legjobb a herélt.A fajta meg attól függ mire akarod használni de inkább a képzettsége ,természete a mérvadó szempont.
2012. szept. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
Tisztába vagy vele hogy mennyibe kerül egy ló meg annak a tartása?Kezdjük azzal hogy maga egy ló több százezer forint + az élelem ami rengeteg mert egész nap füvet nem legelhet enni kell mást is és akkor ott van hogy istállót is építeni kell neki + állatorvos akkor takarítani kell a sz*rt utána tisztán kell tartani!Több százezer forint szerintem egy 16 évesnek nem hiszem hogy van annyija ha csak nem milliomosok a szüleid de akkor tuti nem itt kérdezed meg úgyhogy inkább vegyél egy hintalovat azzal nincs annyi baj! :D
2012. szept. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Én azt mondom, ha nincs annyi lovas tudásod, hogy felmérd milyen lóra van szükséged, inkább még ne vegyél lovat.


Kérdésedből süt, hogy kezdő lehetsz, ezért egy 7-9 éves jól belovagolt heréltet ajánlok, de tényleg amíg nem tudod magadtól eldönteni, hogy a tudásod milyen lovat bír el, addig NE vegyél lovat.

2012. szept. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Csak milliomosoknak lehet lova? Nem vagyunk milliomosok, mégis akár milyen hihetelen van egy lovam, 17 éves vagyok, nem dolgozok, hogy lehetek ilyen felelőtlen?? Ahhoz, hogy ki fizesse valaki a bértartást, állatorvost stb. nem kell milliomosnak lenni. Annyira birom, ha valaki fel tesz egy kérdést rögtön jöttök azzal mennyi felelősséggel jár. Csak nem akar úgy lovat tartani, hogy nem tudja, de mindenesetre nem ismeritek, vannak szülei és az ő dolguk, hogy tudják-e fizetni a vele járó költségeket.
2012. szept. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ő dolga, ha kitudják fizetni semmi gond, de mi nem tudjuk helyette eldönteni, hogy milyet vegyen.

Annyit tudok segíteni, hogy ne legyen csikó, legyen megfelelően belovagolva és lehetőleg egy herélt vagy nyugisabb kanca legyen.

Fajtából csak annyi, hogy ne arabot vagy angol telivért válasszon első lónak, kb 0 lovas tapasztalattal (mert aki ilyen kérdést feltesz nem sok lehet).


Kérdező! Ha van edződ, oktatód, ilyesmid én az ő véleményét is kikérném és együtt mennék vele lovat nézni, hogy olyan lovad legyen amivel elbírsz, ehhez pedig jó párat ki is kell próbálnod.

2012. szept. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én nem hiába akarok lovat venni!van tapasztalatom a l

lovagláshoz mivel már 4 éves korom óta ugyanott lovagolok!

Meg amúgy is már megkérdeztem az edzőm hogy eljön-e velem!

Ja és már megépítettük az istállót!Már csak a lovat kell meg venni!

2012. szept. 17. 14:46
 8/16 A kérdező kommentje:

Én nem hiába akarok lovat venni!van tapasztalatom a

lovagláshoz mivel már 4 éves korom óta ugyanott lovagolok!

Meg amúgy is már megkérdeztem az edzőm hogy eljön-e velem!

Ja és már megépítettük az istállót!Már csak a lovat kell meg venni!

2012. szept. 17. 14:47
 9/16 anonim válasza:
Ha tényleg négy éves korod óta lovagolsz,akkor mondjuk egy fiatalabb (6 évesnél azért ne nagyon) lovat is választhatsz. Amúgy a fajta főleg attól függ,mire szeretnéd használni. Ha csak hobby,terep meg esetleg egy-két ügyességi verseny,akkor igazából bármilyen fajta jó (főleg a magyar fajták,meg pl a haflingi),ha viszont ugratni szeretnél,javasolnám a német (hannoveri,holsteini,német sportló) és a sportló fajtákat (pl magyar és holland sportló). Díjlovaglásnál..hát abban a szakágban sokféle lóval találkoztam már :) Nekem egy arabom van,westernezünk meg tanítgatom még egy-két dologra és utána fogunk majd átváltani angolra hogy komolyabban is foglalkozzunk egy szakággal. Amúgy hat éves a ló,és hozzátenném,hogy fiatalabb vagyok nálad,úgyhogy a kor ilyen téren nem olyan lényeges :D
2012. szept. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Míra.4 ***** válasza:

Szia Jázmin,

Gina vok a Barátnőd :) szerintem kisbérit vegyél.:))

2012. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!