Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lesz valakiből tenyésztő?

Hogy lesz valakiből tenyésztő?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy nagy szerelmese a fajtának, és szereti nagyon a kutyákat.


De, azt is hallottam, hogy amennyit rákölt a fedeztetésre, kölykök etetésére, chip-oltások, az meg se közelíti azt az árat, amit elkér egy kis kölyök ért.


Akkor hogy határozza el valaki, hogy most Ő tenyészteni fog?


2011. aug. 14. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:

lehet hogy ezt sokan provokációnak fogják venni, de itt kb azt mondják az emberek amit te is írtál, hogy

" csak az az igazi tenyésztő akinek nincs haszna, csak kiadása a kiskutyákra. akinek haszna is van neadjisten az nem lehet jó tenyésztő,sőőtt az szaporító."

2011. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem is apám tenyésztő eddig nem sok haszon volt belőle mondjuk amit rájuk költöttünk még eddig csak 5% jött vissza vagy még annyi se.
2011. aug. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár nem ismerem ezt a világot, de úgy gondolom, hogy a tenyésztés egy hobbi, nem egy megélhetési forrás.

Feltéve, ha valaki tényleg azt akarja, hogy szép és egészséges kölykök szülessenek.

2011. aug. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

sajnos az esetek felében tényleg így van... nehéz visszahozni azt az árat amit az ember egy alomra költ főleg ha a kan külföldi.. nekem pozitívan záró almaim az 2 volt amikor saját kant használtam és ha alaposan kiszámolom lehet azok se..

hát én nem tudom, hogy lettem tenyésztő, hogy őszinte legyek. Nem azzal álltam neki, hogy "én most tenyészteni fogok" egyszerűen volt egy szép szukám és szép kiskutyákat szerettem volna, megcsináltattam a szűréseket és kerestem egy jó kant.. visszanézve bár nem voltak azok rossz kutyák de hagytak maguk után némi kívánnivalót.. aztán mikor már jobban beleástam magam a genetikába, törzskönyvekbe stb akkor elindultam egy másik irányba és elkezdtem a saját fejem után menni.. előtte mindig kikértem más tenyésztők véleményt, hogy kivel fedeztessek.. vettem egy import szukát és elkezdtem olyan kanokkal fedeztetni akik inkább képviselték azt a típust amit az udvaromban akartam látni, még mindig nem tökéletes de már jobban tetszenek a kutyáim:) most lesz 17 éve, hogy tenyésztek kikerült már tőlem néhány csodálatos kutya az elmúlt 2 almot már mind külföldre adtam (előtte is adtam el külföldre de kb csak az almok felét)el és nagyon jó eredményekkel szerepelnek a kiállításokon...elvégeztem közben a MEOE tenyésztői tanfolyamot, folyamatosan eljárok konferenciákra (eukanuba, royal tenyésztői konferencia, az állatorvosi karon rendezett konferenciák) más tenyésztőkkel konzultálok, sok barátra tettem szert az évek alatt a világ minden tájáról :)

2011. aug. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!