Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet ezt kinevelni belőle?

Hogy lehet ezt kinevelni belőle?

Figyelt kérdés

7 hónapos német juhász kutyámat, ha elviszem sétálni minden kapunak nekiesik ahol kutya van és elkezdi féktelenül ugatni, morogni. Ugrál össze-vissza.

Mit tegyek hogy normálisan lehessen sétáltatni?


2011. jún. 7. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha érzed, hogy na most ugatni fog és neki esik, akkor hirtelen rántsd meg a pórázt, de ne húzd, mert akkor versengesz vele. Megrántod és mondod, hogy "hé" vagy "nem", ezzel kizökkented. Vagy ha ez sem segít, kicsit meg is rúghatod (ez erős szó, de inkább meglökésre gondolok) a combjánál. Ha kizökkentetted és már rád figyel, akkor sétáljatok tovább.

Séta közben ne attól rettegj, hogy vajon most melyik kerítésnek ugrik neki, hanem képzeld el, hogy szépen sétál melletted minden gond nélkül.

2011. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem olyankor egy erős rántással húzd meg, de csak is eggyel, és mondd közbe hogy nem vagy nem szabad. Ha netán foltytná akkor emeld fel a kezed vagy pedig egy újabb rántással próbálkozz... Csak kerítésnél nem haverkodik a kutyákkal vagy ha találkozik egyel sétálás közben akkor sem?
2011. jún. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek a videók nagyon hasznosak. Ha gondolod, nézd meg őket:

[link]


(első voltam)

2011. jún. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kutyám is ugyanígy viselkedett ő egy boxer szuka kutya. Barátságos minden kutyával, nyugodtan összelehet ereszteni, nem bántja a másikat. Viszont régebben ha elmentünk a járdán a kapuk előtt ahol tomboltak a kutyák az udvaron, akkor bizony nekikugrott kerítésen keresztül szinte már ilyesztő volt amit csinált, ráadásul akkora lendülettel tette, hogy két kézzel kellett fognom, ráadásul hiába rántottam, szóltam rá, sőt grabancoztam nem segített. Már amikor a kerítés közelébe értünk már kezdett támadó állásba menni.

Nekünk ami bevált az, hogy lelocsoltam vizzel a fejét és fúj szót mondtam jó hangosan. Utálja nagyon a vizet így bevált, bár nem elsőre de némi gyakorlás után már elég volt mondanom a fújt és elővennem a fél literes vizes palackomat :D Próbáld ki hátha segít neked is.

2011. jún. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!