Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan támaszkodtassak lovat...

Hogyan támaszkodtassak lovat ügetésben?

Figyelt kérdés
Sose tudtam egy lovat se száron tartani ügetésbe. Mindig csak lépésbe és vágtába sikerült még eddig a lovakat támaszkodtatni. És a lovamon is látszik, hogy keresi a zablát, de valami nincs összhangban talán vagy nem tudom. Mert nincs felemelve a feje hanem így enyhén előre van nyújtva. Pedig nem fogok hosszú szárat egyáltalán. De nem csak az én lovamnál, más lónál se tudok ügetésbe szárra hozni lovat. Hogy kell? Mit csináljak?

2012. okt. 3. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
keress szakértőt, edzőt, aki látja hogy hol a hiba és segíteni fog
2012. okt. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
vágtában támaszkodik a legkönnyebben ,mert van lendület.Rögtön nem fogja "felemelni" a fejét,az nem baj ha nincsen állandóan feligazodva. Az,hogy nem kerek nyakkal megy ,hanem egyenes a nyaka ("előrébb nyújtja") nem feltétlen jelenti azt ,hogy nem támaszkodik. Ha érzed ,hogy a belső szárat elengedte és a külső kezeden van a súly ,valamint tudod fordítani,puhán érzed a száját akkor valószínűleg létrejött egyfajta támaszkodás. Ha keresi a támaszkodást az jó,tartsd meg a szárakat és lovagold,hajtsd hátulról csizmával,és akkor zablához fog lépni,létrejön egy stabil keret. Mindig szoktam írogatni,ajánlom a mélyre engedtetést,még mielőtt összeszednéd.Ez segíti a későbbi hátmunkában,ami a támaszkodáshoz kell,viszont a legfontosabb szempont,hogy menjen ütemesen előre,hogy hátuljára tudja venni a súlyt,tudjon száron menni.
2012. okt. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem. Hát lendület az van. Kis arabról van szó, szóval abban van lendület :) Maga alá is lép rendesen. Az a helyzet, hogy érzem, hogy támaszkodik a zablán, csak nem kerekített nyakkal. Akkor ez nem baj? :)
2012. okt. 3. 21:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül baj. De ha érzed ,hogy támaszkodik akkor száron van.
2012. okt. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!