Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Képtelen menni futószáron a...

Képtelen menni futószáron a fjord kancám SEGÍTSÉG?!

Figyelt kérdés

egyszerűen nem tudom mi lett vele. eddig normális volt. képtelen futószáron menni. már elindulni se akar. ha el is indul,akkor is 2másodperc mulva befordul.ha mögé akarok menni ostorral az sem megy,mert elkezd hátrafele menni.S.O.S.!

Ilyen időben sokszor vagyok beteg és olyankor csak futószárazhatok. Segítsetek! mit tegyek?

A kérdésre válasozljatok.Köszönöm!


2012. febr. 5. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Csapj oda mögé, csak nem hátrál már egyébként, hogyha érzi, hogy a következő a segge lesz... Egyébként nem értek ehhez annyira, lehet, hogy először inkább körbevezetgetném a futószárazós körön, sokszor, aztán egyre hosszabb száron, és a végén neki kéne menni... Egyébként mióta nem megy? Én a helyedben megkérnék valaki tapasztaltabb lovast, lehet, hogy csak a fejedre van nőve. Volt, hogy az ezerszer régebb óta lovazó és ezerszer tapasztaltabb barátnőm nem bírta felvenni az egyik ló hátsó lábát, de a végén már tök ideg volt, nekem meg feladta. Sokszor már nem ezen múlik, úgyhogy egyszer megkérhetnél valakit, hogy próbálja meg:)
2012. febr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kb 2 hónapja cinálja ezt. de persze nem sokszorpróbálgatom mert inkább lovagolok.ritkán futószárazok.rácsapni nem birok mert folyamatosan meg hátraféla aztán ágaskodni akar!
2012. febr. 5. 18:38
 3/7 A kérdező kommentje:
ja és nincs a fejemre nőve.. de nem értem. mert ha rajta ülök akkor mindent megtesz értem és nagyon vigyáz rám
2012. febr. 5. 18:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kancám sem tudott futószárazni. Mondjuk ő régen sem.

Nálam az vállt be, hogy mellé álltam, és mentem körben mellette. Mindig egy picit hosszabbra engedtem a futószárat, és beljebb jöttem. Igaz, csak a 5-6-ik alkalommal ment már úgy, hogy én viszonylag egy helyben maradtam, de megérte, mert most már lovas alatt is megy szépen.

Szerintem próbáld ki. Veszíteni nem veszíthetsz vele.

Vagy gondold végig, hogy miért kezdhette el ezt csinálni.

De semmiképpen se csapj alá, meg ilyenek, amit az első írt...

2012. febr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Bizony hogy a fejedre van nőve. Kitalálta, hogy ő mostantól nem megy futószáron. Tessék gyakorolni, kezdd elölről a tanítását. Először vezesd ki körre, engedd hosszabbra és a kör belsejében körözz te is. Ha látod, hogy egy pillanatra elbizonytalanodik szólj rá és emeld meg az ostort. Ha szembefordul, akkor vidd vissza megint körre és kezdd elölről. Bizony oda is lehet sózni neki, az ágaskodás már nem vicc. Ő sem viccel.
2012. febr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csikóval én is szenvedtem eleget. Határozottan oda kell neki verni az ostorral, ha tudod csapj a nyeregre, ha van rajta. Le kell vele rendezni, mert ez hatalmi harc és semmi más. Ha ellenkezik határozott fellépés, jól odavágsz neki, de ne túl erőset, és egy percre se vedd le róla a szemed!
2012. febr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Rebce ***** válasza:
Állatira a fejedre nőtt. Nekem a 3 éves csődöröm találta ki, de ő mondjuk tátott szájjal jött. Egyszer véletlenül rátekeredett az orrára az ostor vége, na azóta érdekes módon tud kint menni körön. Nem azt mondom, hogy minden áron oda kell csapni, de jelezned kell, hogy Te vagy a főnök. Kancákkal azért is nehezebb, mert a csődörnek egyszer elmagyarázod, hogy te vagy a főnök, akkor egy darabig úgy is van. De persze folyamatosan éreztetni kell vele. A kancák viszont napról napra próbálkoznak, főleg, ha vezérkanca szerepe van egyébként a karámban/többi lóval...
2012. febr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!