Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tanácsoltok mikor üljek...

Mit tanácsoltok mikor üljek rá először?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem egy lovat, tegnap vittem bértartásba. A régi helyén többször lovagoltam a lovat, addig nem vettem meg. Most még nem szándékozok ráülni.
2012. okt. 14. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
miért.?
2012. okt. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
épp,hogy most került új helyre, nem akarom, hogy nagyobb trauma érje jelenleg
2012. okt. 14. 13:20
 3/5 anonim ***** válasza:
ha adsz neki 2-3 nap pihenőt, hogy szokja az új helyet, az nagyon rendes tőled, de egyébként nyugodtan ráülhetnél már akár most is.
2012. okt. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó a lelkének ha kap 1-2 pihinapot, jól csinálod szerintem :)

3-4. nap már ráülhetsz, csak egy kicsit sétálgatni, ügetni. :) Aztán szépen fokozatosan újra vissza a rendes munkába.

2012. okt. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Holnap vidd ki futószáron mozgatni, hadd nézelődjön, hadd szokja a helyet, aztán szerintem holnapután már nyugodtan ráülhetsz.

Szép, hogy hagytál neki egy nap pihenőt, de hidd el, nem terheli meg annyira az utazás, hogy ne tudjon dolgozni, viszont az új hely mindig kicsit megijeszti őket, érdemes kivinni futószáron, hogy szokja, és sétáltasd körbe a helyen, hadd térképezze fel a környéket. Holnapután már nyugodt szívvel felülhetsz, jó kedve lesz, és élénk, lehet ijedezni is fog néha - ez nem törvényszerű, vannak halál nyugodt lovak, akiknek holt mindegy, milyen a környék -, de minél többet mozgatod, annál együttműködőbb lesz, végül teljesen "akklimatizálódik" majd. :)

2012. okt. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!