Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Először fogok repülőn utazni,...

Először fogok repülőn utazni, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Kicsit izgulok miatta, egyedül megyek. Nagyon örülnék, ha leírná valaki, hogy megy a pontos forgatókönyv. Mire figyeljek? Tériszonyom van, csak hogy izgalmasabb legyen :) Tudtok valami jó tanácsot adni?
2012. febr. 28. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tériszonyom van"


Akkor ne ülj ablak mellé!


Amúgy tök jó a repülés, viszont kicsit unalmas is, mert a felszállás és leszállás kivételével sok minden nem történik.

2012. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Ne legyen rajtad műszálas ruha,a lábkórmödet vágd le,ne ülj át másik székbe. :D
2012. febr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lábkörmöm? Na most megleptél! Ez miért fontos? :)
2012. febr. 28. 19:57
 4/8 mmT ***** válasza:
100%

tök jó lesz! :)

legyél ott indulás előtt 2 órával és csekkolj be. arra figyelj, h ne hagyj semmi szúró, vágóeszközt a kézipoggyászodban, mert el fogják venni. folyadékot is csak max 1OOml-es adagokban vihetsz fel, összesen 1 liter lehet nálad, amit egy nylonzacskóban kell bemutatni. (persze miután átmentél a kapukon (gate), akkor már vásárolhatsz üdítőt, azért nem szól senki...)

kaját vihetsz fel a gépre.

A gép mikor nekifut jól begyorsul, tök jó érzés :) Aztán mikor emelkedik elkezd dugulni a füled. ha rágózol v. gumicukrot rágsz, azzal segíthetsz magadon. Ha nagyon fáj a füled, akkor fogd be az orrod, és fújj, h kiegyenlítsd a nyomást.

Az emelkedés és ereszkedés alatt nem szabad teló, meg egyéb kütyük bekapcsolva legyenek, de repülés közben nyugodtan hallgathatsz zenét.

Miután landoltatok, menj, menj a tömeg után, és majd jönnek a csomagok egy forgószalagon. Megkeresed a sajátodat, és távozol. Arra az esetre, ha nem találnád a csomagodat, akkor egy személyzetist megkeresel, mondod, h mi van, elveszett a csomag, majd egy jegyzőkönyvet adnak, h tölts ki. Ilyen esetben aznap vagy másnap utánad küldik a megkerült csomagodat.


:)

2012. febr. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne pofozgasd az utaskísérőket, mert rosszul jársz.
2012. febr. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 ekeke ***** válasza:
Én kölyökként nagyon rosszul voltam a TU-134-en, az erős zaj, rezgés, az a hintázás majdnem meghánytatott. Tényleg óriási élvezet a fel-és leszállás! Később megszoktam, és nagyon szeretem már. Adok egy tanácsot: ha a fel-le hintázás zavar, hajolj le előre az öledbe, a vértolulás hatása minimálissá válik. Nekem ez vált be, így pihentem ki a bajt:)
2012. márc. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehetőleg az előtted és a melletted ülőt ne rókázd le, nem örülnének neki:D
2012. márc. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én életemben először 2 évesen mentem szóval arra nem nagyon emlékszem... De viszont a füled befog dugulni! Ezért vigyél magaddal ràgót! :D És halgass zenét! Mert ha nem elég unalmas lessz... ha szerencséd van akkor ülj ablak mellé (de làtom leírtad hogy téliszonyod van... :/ ) de a repulorol teljesen mas! Ott a felhoket a naopot latod!
2014. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!