Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ma viszik vágóba a lovam, mit...

Ma viszik vágóba a lovam, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Annyira szerettem és a szüleim eladják, mert már sánta és öreg, lovagolni nem is lehet rajta, de akkor is ő volt a kedvenc lovam. Megszakad a szívem! :(


Szerintetek mit csináljak? :'(



2012. okt. 23. 15:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
38%

Kapsz helyette új lovat? Mert gondolom abból a pénzből is lesz, amit a mostani lovadért kaptak.

Láttam le lett pontozva az, aki azt írta, hogy igen is a lótartás pénzbe kerül és egy öreg lóra is költeni kell. Ha sánta akkor valószínűleg fájdalmai is voltak, aminek kezelése kb egy másik ló árát vihetné el. Nem mindenki kőgazdag, aki lovat tart. Nálunk is a családban ciklikusság volt. Papám megvette a lovat, majd felnevelte és öregen, mikor már nem tudta használni vágóba adta.Azt a pénzt amit érte kapott kipótolta és új lovat vett. Sírt az egész család ilyenkor, de sajna ez egy ilyen dolog.

2012. okt. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Őrbottyán lómenhely öreg lovaknak! SOS nézd meg őket, és vidd el a lovad oda vágó helyett!
2012. okt. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
2%

Vegyél hozzá 50 kiló zsírszalonnát.


Kamu kérdés...

2012. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem én vagyok az ázsiai lány. Nekem egy tacskómat tépett szét egy elszabadult, megvadult kutya.
2012. okt. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
39%
Vagy egy nagy kamu a kérdés..vagy már a netre se néz fel..
2012. okt. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
88%
Jó szemét vagy a papáddal együtt, egyik válaszoló. Undorító aki ilyet tesz, azt kéne levágni. De gondolom hogy nem egy értelmiségi család vagytok, meglátszik rajtad is, ostoba. Kérdező sajnálom :/
2012. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó!

Nem kívánom, hogy te is ilyen helyzetbe kerülj. Senki sem kért, hogy minősíts. A papám falusi ember volt, neki munkára kellett a ló, és nem engedhette meg azt a luxust, hogy egy olyan lovat tartson, melyet már nem tud használni. Ráadásul, ha nála pusztult volna el, akkor még a dögszállítás is költséges. Új lovat akart, pénze nem volt 2-re így a régi lovát pénzzé tette, hogy vehessen egy újat. Ha nem ebben nőttél fel, akkor ezt te nem érted. A falusi emberek szeretik az állataikat, az utolsó tyúkig, és nekik sem egyszerű megválni tőlük, kutyák, lovak, igazi családtagok, de néha szükség van erre.

2012. nov. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
44%
...régen valószínűleg a rabszolgatartók is ezzel mentegették magukat.
2012. nov. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
48%
Na a falusi ember mindent szeret, csak az állatokat nem. Tudom, hisz anyósom és apósom Szabolcsiak. Anyósom teljesen normális, igaz az én pesti lelkemnek az is sok, hogy tutujgatja a tyúkot, majd lazán levágja, mikor kell, de na bumm, megeszem én is a húslevest. Legalább volt élete annak a tyúknak, nem egy kis ketrecben élt 5 másik társával. Apósom az, akin nem tudom túltenni magam. Ő úgy oldja meg pl. a kutyaszaporulatot, hogy fogja az ásót vagy kerít egy hordónyi vizet... még az állatorvosra is sajnálja a pénzt. Párom azt mesélte, hogy a falusi emberek 98%-a ilyen, nekik az állat érték, nem társ, szinte nem is élőlény. Anyósom a lágyszívű kategóriába tartozik.
2012. nov. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
A falusi embereket sem kellene egy kalap alá venni, ahogy más esetben sem lehet soha általánosítani. Ha csak a saját családomból indulok ki, akkor egy kivétel máris van. Úgyhogy ne túlozz. Ott is van sok önzetlen állatszerető ember. És városban is fojtottak már kismacskákat felmosóvödörbe.
2012. nov. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!