Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom magam megszerette...

Hogyan tudom magam megszerettetni egy lóval?

Figyelt kérdés

vagy egy ügető ló, akinek nincsen gazdája,egész évben csak kint van a karámba. régen volt lovagolva, de kb 5-6 éve nincs vele foglalkozva. elvadult az emberektől,nagyon kajla.

hogyan tudnám magam megszerettetni vele?

jó jel, ha jön utánam, és engedi hogy megtisztítsam?

Köszönöm előre is


2012. okt. 24. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Erre nincsen recept. A törődésre, mint a legtöbb élőlény, a legtöbb ló is jól reagál.


Az első lovam évekig állt a lovardában, mert a gazdája nem foglalkozott vele, hetente egyszer kitették a karámba, hogy egy kicsit mozogjon, és ezzel ennyi.

Egyszer én vittem ki, és ezt a gazdája pont látta, felajánlotta, hogy ingyen és bérmentve foglalkozhatok vele egy évig, utána az unokájának akarja adni.


Kivinni a karámba sosem volt probléma, utána összeszedni már annál nagyobb, aztán két napnyi kergetőzés után fogtam magam és leültem a karám közepére, csoda történt, és miután negyed órát ültem, ő odasétált hozzám, hagyta, hogy megsimogassam, elkezdett követni. Innen minden nagyon jól ment, azóta megvettem, öt éve van nálam, és tökéletes a szerelem közöttünk :)

2012. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok idővel, türelemmel, szeretettel de határozottsággal és következetességgel. Ez nem fog menni ha iskolalóról van szó.

Jah és a kajával csak a kajaosztást fogja veled kapcsolatba hozni. Te pedig azt hiszem, hogy tiszteletet és szeretetet akarsz.

2012. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

akkor a jelenlegi gazdája, aki este ad neki egy kevés kaját,akkor őt csak kajaosztónak nézheti?

betanított, okos lóról van szó,csak már nagyon régen volt közösségbe,lóval,és emberek közelébe. engem be enged a karámba,de unokatestvéremet egyenesen megtámadja.

mennyi időt töltsek vele egyszerre? vezetgessen? vagy csak legyek ott vele simogassam,és beszéljek hozzá?

2012. okt. 24. 22:30
 4/4 A kérdező kommentje:
hetente kb 2x fog látni. nagyon kevés?
2012. okt. 24. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!