Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány évesen tanácsos egy...

Hány évesen tanácsos egy csikót/lovat betörni?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy pintó csikó aki 2 éves és a gazdája azt mondta hogy 3 évesen kell betörni! Vélemény?

2012. okt. 27. 11:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

23.01: olvass a sorok között.. "Én voltam az aki kíváncsi volt rá,hogy máshol ki mikor hogyan csinálja!"

Mond ez valamit??

2012. okt. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

9:54-es: Ki akartam ugratni a nyuszit a bokorból. Egyértelmű, hogy a kérdező egy kislány, kb. 13-15 év körül tippelem. Nagyon-nagyon nem tartom jó ötletnek, hogy ő ,,törje" be a pintoját... Eleve nem is értem, hogy azok a szülők, akik ezt hagynák, azok hogyan gondolkodnak, na mindegy.

Tudod, leszenk negatív precedensek, aztán a lovaglást is majd betiltják, mint a kutyák szabadon sétáltatását. Azt se azok miatt tiltották be, akik 100% obedience-t tudtak produkálni, hanem a dilettánsok miatt.

Szóval ja, kicsi lány, nem jó ötlet. Kérj meg egy hivatásos belovaglót!

2012. okt. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nem mondtam egy szóval se,hogy én fogom belovagolni a pacit mivel nem is az enyém! Ezt a gazdája fogja megtenni aki be tudja lovagolni!... Én csak a ti véleményetekre voltam kíváncsi.. nem tudom miért akkora gond ez! ...
2012. okt. 28. 12:47
 14/26 anonim ***** válasza:
Mért? Mért voltál kíváncsi mások véleményére, mikor ismersz egy profi belovaglót, és történetesen az Ő lováról van szó. Mi okod lenne bárki mást is megkérdezni egy profin kívül egy ilyen tényszerű dologról?
2012. okt. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, milyen sok ostoba, bunkó, éretlen ember van itt.

Először is, a betörés szót profi lovasoktatók is használják, attól mert durva szónak tűnik, nem biztos, hogy a módszer is az.

Másodszor, egyszerűen hihetetlenek vagytok. Már a lovas nemzet sem össze tartó? Miért kell belekötni a másikba? A kérdező kíváncsi valamire, miért kéne ezt is kötelezően megindokolni? Ennyire nincs saját életetek, csak itt tudjátok kiélni magatokat?

Magyarok vagyok, lovas nemzet, csak tudjátok itt is látszik, hogy nem összetartóak. Ahelyett, hogy csesztetnétek az embert, inkább segíteni kéne. (Nem tudom hány normálatlan ember irkált ide, azért írtam többes számban.)


Egyébként kérdező, tudtommal 3 éves korától lehet, de nem szabad megerőltetni mert még nem biztos, hogy ,,kialakult,, a ló.

Egyébként egy ló 4 éves koráig számít csikónak. :)

2012. okt. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Magyarok vagyunk*
2012. okt. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Hát kedves utolsó lovasember, ehhez a remek replikához csak gratulálni tudok. Adjál ilyen jó infókat a kislánynak.

Mielőtt bárkit lebunkózol és le nemtudommizel, azelőtt elárulom, hogy:

- az összetartó szó, az pont egye írandó

- ha már felvetült ez a kérdés, akkor a magyar lovasnemzet a következőképpen kategorizál:

- a kanca 3 éves koráig számít csikónak, utána fiatal ló, remonta válik belőle, első vemhesítése 4 éves kor előtt nem ajánlatos.

- a méncsikók négy éves korukig nevezendők csikónak

- a herélt lovak ugyanakkor, mivel a herélés miatt tovább és nagyobbra is nőnek, egészen 5 éves korukig számítanak csikónak.


Végezetül kiemelném a többi bunkóval együtt, hogy az nem betörni, hanem belovagolni. Betörni a vadlovat törik be. Pont. Ez így van, ezek tények, ha megfeszülsz, sem lesznek valótlanok.

2012. okt. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Azért nem mondanám magamat lovasembernek.


De tudod, bennem megvan az ami benned nincs. Az, hogy türelmes vagyok emberekhez akik nem értenek valamihez (és én pl igen), és segítőkész. Mert mitől lesz jobb neked, hogy rátámadsz a kérdezőre? Miért baj az hogyha valaki nem tud mindent a lovakról? Könyörgöm, azért van, hogy megtanulja! Akár alap, akár nem. Erre válaszolj, kérlek.

2012. okt. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Lehet igazad van azt illetően, amit az előbb írtál (hogy mikor csikó, mikor fiatal ló, etc). És én erre azt mondom, hogy ha ez tényleg így van, akkor okosodtam.

Tehát most nehogy azt hidd, hogy én nem adok neked igazat semmiben sem.

2012. okt. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Erre csak annyit tudok mondani, hogy az én időmben mi vagy az edzőtől, vagy könyvekből tanultunk. És az, hogy: Mi a véleményetek erről és erről, az nem tanulás. Üssze fel Klmimke, vagy Némethy Bertalan egyik művét, és kész. Könyörgöm, ennél a felületnél még a wikipédia is jobb, pedig az is aztán ejhaj.

Te meg, ha nem a remek segítőkészségeddel lennél elfoglalva (egyébként az ,,ami" elé a mondatodban vesszőt kellett volna tenned, ha már így ,,osztasz"), akkor észrevehetted volna, hogy a hozzászólok zöme a kislány, vagy az esetleges laikus testi épségét féltették.

Te persze annyira nagy igazságosztó vagy, hogy ez fel sem tűnik... Gratulálok még egyszer...

2012. okt. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!