Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha veszek egy lovat, akkor...

Ha veszek egy lovat, akkor mennyi idő alatt bízik meg bennem, szeret meg?

Figyelt kérdés
2012. okt. 27. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Ha minden reggel pontban 6-kor kimész hozzá négykézláb az istállóba, és nyerítesz vele együtt, majd te is zabot eszel, akkkor szerintem elég hamar:)
2012. okt. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előélet és lófüggő.
2012. okt. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Számtalan tényezőtől füg, aló és a te személyisegedtől, az előéletétől, képzettségétől stb. Alapvetően 1-2 hónapotól akár 1-2 évig is telhet az időszak, sőt lehet, hogy egy megsanyargatott ló sosem lesz képes emberben teljesen megbízni.
2012. okt. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem pár hétig tartott
2012. okt. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 x) ***** válasza:
Attól függ mit nevezünk bizalomnak.. ha igazi kölcsönös bizalmat szeretnél és életre szóló szeretetet, barátságot akkor évekbe telik. Kell egy pár próbatétel és hullámvölgy hogy valóban jó legyen a kapcsolatotok. És persze ahogy előttem is mondták, sok mindentől függ. Na de mindenesetre nem 2 hónap alatt fog kialakulni, az hogy engedelmeskedik neked egy ló az nem egyenlő a kölcsönös bizalommal. A legnehezebb dolog az egészben hogy amíg te nem bízol meg a lóban addig ő sem fog benned.
2012. okt. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kb 7 éves voltam, mikor volt viszonylag idős lipicai kancám... amikor apukám elvitt hozzá, ott simogattam, vittem neki almát, beszéltem hozzá, csutakoltam, szeretgettem, és éreztem, hogy rögtön valami kötődés-féle alakul ki közben. Kicsi voltam, nem féltem semmitől, (tehát így a hasa alatt simán átbújtam) azonnal száz százalékig megbíztam benne, és ezért ő is bízott bennem. Ennek a történetnek megvan a maga hosszú sztorija, nameg a befejezése. Lényeg, hogy most ismét van egy lovam, de amikor apum őt megvette (a tudtom nélkül) majd hazahozta, akkor az már ugye 1-3 év múlva volt... Akkor még nemhogy bízni benne, de elfogadni, szeretni sem tudtam, az első lovam elvesztése után. Kb. utána még 2 hónapba telt, mire 'nagyjából' begyógyult a kis sebem, és barátkoztam vele, de utána 1-2 évvel éreztem azt, hogy ugyanúgy szeret, bízik bennem, mint az előde. Na persze Bambi (mert ugye így hívom) hiába került hozzánk 2-3 évesen, az előző helyén eleve nem olyan neveltetésben volt része... Azóta már 5 év telt el, de a mai napig imádom, bízom benne, és azt hiszem ez kölcsönös. És tényleg, ahogy felnőtt, úgy lenyugodott, és egy nagyon barátságos ló vált belőle :)

Látod, csak 2 ló között nagyon sok különbség lehet... Ezt csakis magadnak tudod kitapasztalni, hogy mennyi idő kell nektek :)

2012. okt. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!