Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha westernbe lovagol, akkor...

Ha westernbe lovagol, akkor miért húzza a ló száját? (kép lent)

Figyelt kérdés
[link]

2012. okt. 30. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
úgy tudom westernben, csak a kezdő lovasok hordanak kobakot, úgyhogy szerintem ezért. (ha nem így van elnézést)
2012. okt. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Hordókerülésnél valahogy irányítani is kell a lovat..
2012. okt. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
westernstílusban nem nagyon irányítanak szárral. ez viszont biztos (első voltam)
2012. okt. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Gróf Laura válasza:
31%
Szerintem kanyarodik
2012. okt. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem kéne húznia a száját, lehet, hogy tapasztalatlan a lovas és így biztonságosabb neki
2012. okt. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha láttatok volna már hordókerülést wescosoktól akkor láthatjátok hogy itt bizony szerepe van a szárnak, sőt OB fordulón marházásnál is húzták ám a lovakat rendesen. Itt nem elég csak a testsúly és a csizma. Mondjuk a profiknál alig észrevehető a segítség.
2012. okt. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Westernben gyorsasági versenyszámokban megengedett a kobak, mivel veszélyesebb és gyorsabb mint a többi versenyszám. Ahogy az előző írta, fontos a szársegítség és a testsúly is a csizma mellett. Az, hogy kobak van rajta, nem jelenti azt hogy tapasztalatlan lenne a lovas. Kép alapján nem lovagol rosszul, éppen elfordítja a lovat, így nem is értem a kérdést.
2012. okt. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem függ össze a lovaglás módjával,a legvalószinűbb oka az, hogy a lovasnak nem megfelelő a szárkezelése(túl nagy irányitó/hajlitó/állitó/megállitó segitségeket használ: nyugodtabb kézzel kell lovagolni, gyengén adva a szársegitségeket. Ha ezután is húzza a száját, az rossz szokásra utal, amiről le kell szoktatni: leghatékonyabban egy haladó lovas idomitásával érhető ez el (elengedtető-támaszkodtató gyakorlatok (amennyiben lehetséges)).
2012. okt. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, te már indultál gyorsasági számban?

Láttam profi lovat, rengeteget edzenek, végül is megtanulja mi a dolga, de amikor az idő legyőzése a cél ott kell ekkora segítség is.

2012. okt. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tűnnek igaz wesco párosnak, azt kell mondjam. És nem a kobak miatt.
2012. okt. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!