Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek lehetséges?...

Szerintetek lehetséges? Westernbe lehet ugratni?

Figyelt kérdés
Van egy lovam.Most fogjuk majd nyáron belovagolni.Kicsit hosszú,de dióhéjban annyi ,hogy régen angolba kezdtem és díjugrattam (versenyszerűen)aztán átültem westernbe.Szóval...most úgy érzem ,hogy ahol most westernezek ott nagyon jó csak visszahúz a szívem a díjugratáshoz. Ezzel nem is lenne gond...de van egy lovam.Most nyáron fogjuk belovagolni. És őt meg nem nagyon kéne átvinni máshova mert már elkezdtük kicsit a belovaglást. És a mostani edzőm nagyon ért a lovakhoz. A másik ok,hogy a lovam félig quater...és azt mondják jó western ló lesz belőle. Szerintetek mit csináljak? Westernbe lehet ugratni?
2012. jún. 5. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
kisseb akadályt lehet, de a western nyereg nehezebb mint az angol, tehát 1 métert nem lehet vele
2012. jún. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:( Én angolba 1,50-t ugrottam ....
2012. jún. 5. 14:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát, sajnos el kell döntened, mit szeretnél jobban. Talán jobb, ha hagyod a díjlovaglást, és westernbe folytatod, ha jó a hely, meg a lóból is jó western ló lesz. Amelyiket jobban szereted.
2012. jún. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ki kéne próbálnod a lovat ugrásban, kérj kölcsön egy angol nyerget valakitől, mert az teljese fölösleges hogy új nyerget és új helyet keress azért h kiderüljön h nem is tud ugrani a ló. ha 150-et ugrottál angol nyeregben akkor kellene annyit értened a díjugratáshoz hogy erre magadtól is rájössz.
2012. jún. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A westerlovakat nem éppen ugratásra képezték ki,de kisebb akadályt még lehet vele...
2012. jún. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2012. jún. 5. 16:44
 7/9 anonim ***** válasza:
A western nyereg kialakítása sem olyan, hogy ugratni lehetne benne. Nem arra van kitalálva. Először meg kell nézni a lovat szabadon és nyereg alatt is, hogy mit tud az akadályok felett. Ha megy neki, akkor pedig el kell döntened, hogy melyiket akarod inkább. Westernbe métereket biztos nem tudsz ugratni. Nincs olyan térdtámasza sem, neked meg a lónak se lenne kényelmes szerintem.
2012. jún. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg szabadon ugróban, hogy egyáltalán mennyi van benne. Az 1m-t még a tehén is megugorja, tartja a mondás, és szinte az összes ló tényleg átviszi. Viszont a western nyerget nem ugratásra találták fel, max ilyen kis patak, kidőlt fa, ahol még nem túl kényelmetlen a lónak és a lovasnak sem.

Dönts el, mit szeretnél jobban wescot vagy ugrani, ha utóbbit, akkor számolj azzal, hogy a lovad nem a legalkalmasabb rá, 1,50-re meg főleg nem.

2012. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az magától a lótól is függ nemcsak a fajtától, hogy mekkorát tud ugrani. Nem ismerem azt a fajtát, ugyhogy nem mondok róla véleményt tud e ugrani vagy sem. Tényleg a kipróbálás kérdése. Elég sokféle lóval ugratnak. Ha viszont nem jön be a lónak az ugrás nem érdemes erőltetni, mert csak egy szenvedés lesz egy életen át mindkettőtöknek. Esetleg keress meg valami elismert ugrólovast aki ért a lovakhoz és meg tudja mondani a testfelépítése alkalmas-e rá. És meg is tudja akkor már nézni a lovat akadály fölött, hogy mit is tud.
2012. jún. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!