Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha a ló lovaglá...

Mit csináljak, ha a ló lovaglás közben lerántja a fejét?

Figyelt kérdés
A ló nagyon pörgős,vágtában is megy rendesen de úgy 45 perc után erősen lenyújtja a nyakát, sokszor. Nem tudom, azért-e mert böki a szájpadlását a zabla, nem tudom. Vagy elfáradt és így jelzi, hogy elég?Ilyenkor mit csináljak?
2012. nov. 3. 20:09
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és elolvastam az elöttem lévő kérdést, de nekem nem az a bajom...
2012. nov. 3. 20:10
 2/10 anonim ***** válasza:
ha lerántja a fejét akkor szerintem már unja főleg ha suliló mert akkor az úgy elég unalmas neki.de olyankor határojottam csizmázd hajtsd tovább dehüzd fel a fejét.ne hagyd neki.te vagy a főnök
2012. nov. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Rántsd vissza
2012. nov. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
biztos?
2012. nov. 3. 20:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszeru a szarat keri azaz hosszu szarat. Ha meg tovabb akarsz lovagolni elore kell hajtanod. Ja es nem art ha tutira a marjan tartod a kezed nehogy lerantson kibillentsen.
2012. nov. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1. vok igen de ne olyan durván.legelt már úgy ló h te a hátán ültél?mert ha igen akkor mikor elindultatok hogy húztad fela fejét?szép gyengéden.nem belerántasz csak szépen felhúzod.
2012. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ezt terepen, vagy karámban csinálja? mert terepen lehet, hogy legelni akar, azt nem mindenki hagyja, szaglászni is szoktak, én spec. azt engedem neki. pályán biztos, hogy szárat kér, de terepen is valószínű. adjál neki több szárat, ne rántsd vissza! az a baja, hogy túl rövid volt a szár.
2012. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok. még annyi, hogy ahogy írod, hogy elég pörgős, ebből arra tippelnék, hogy eléggé fogod, tehát ez is megerősít abban, hogy több szárat akarna. a nagyon menős lovak gyakran a rövid szár miatt menekülnének, csak nehéz megérteni azt, hogy egy nagyon menős lónak még több szárat adj, közben meg minél jobban fogod, annál jobban megy.
2012. nov. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nyújtja a nyakát. nem szoktál pihenőt tartani? ha folyamatos munkának van kitéve, és nincs egy kis pihenő h lenyújthassa a nyakát akkor érthető h lerántja, mert már terhelő a számára. mi félóra után hagyjuk h lenyújthassa a nyakát, tehát hosszú szárra van engedve de közben élénken mozgatjuk hogy ne lassuljanak vissza, utána lehet tovább dolgozni vele, és így neki is jobb
2012. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az ökleid zártak legyenek hogy szárat ne tudjon kihúzni a kezedből maximum téged egy kicsit előre.

Ezt pedig azzal előzheted meg ha folyamatosan félfelvételek csinálsz, vagyis a ló nem tud belekapaszkodni a zablába és lehúzni mert a zabla folyamatosan, finoman mozog a szájában. Ha ez megtörténik akkor nem is fog tudni, és nem is fog akarni.

2012. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!